Zdravý domácí čokoládový termix s banánem a posypem

Zdrav domácí čokoládový termix - recept

Z nějakého důvodu u mě nastává comeback chutí z minulého století. Tentokrát mě to naladilo na vlnu termixu. Nehledala jsem ale recepty, zkusila jsem to od nuly po svém.

Co potřebujeme:

  • hustý jogurt (u mě 300 g domácího jogurtu) – jogurt můžeme i vykapat pro větší hustotu
  • 2 lžičky tekutého medu (koupit)
  • 3 lžičky kakaového prášku
  • půlku banánu
  • lžičku drcených kakaových bobů (koupit)
  • lžičku strouhaného kokosu (koupit)

Jogurt, med a kakao dobře umícháme, můžeme použít i mixér – doporučovala bych ale co nejmenší ponorný – třeba mini frapovač z Ikey. Při použití klasického mixéru bychom strávili věčnost dolováním termixu. Tady se nám promítne hustota jogurtu. Můj termix byl řidší než originál, ale chuťově perfektní. Příště si prostě jogurt nechám vykapat.

Hotový termix pokryjeme plátky banánu, zasypeme kokosem a kakaovými boby.

Před nějakou dobou jsem hledala recepty na termix na internetu. Všechny ale obsahovaly také puding – tomu jsem se chtěla vyhnout. Abych pravdu řekla, už si nevzpomínám úplně přesně na to, jak moc „pudingový“ originální termix byl. Jen vím, že čím byl „novější“, tím víc měl pudingovou konzistenci a slabší chuť. Navíc preferuju menší množství ingrediencí a intenzivnější chuť. A to přesně můj termix vystihuje.

Trochu mě překvapila výsledná chuť vzhledem k použití medu. Není to totiž vůbec poznat. Termix je slaďoučký, ale medová chuť se v kakau ztratila.

Rychlý domácí kakaový termix s medem

dify.cz