O blogu

Pokud jste sem zavítali poprvé nebo jste zatím náš blog příliš nepoznali, vítejte :). Hned na začátek vám řeknu jedno – ze všech sil se budu snažit, abyste načerpali spoustu užitečných nových informací a kopu inspirace…

Jak to tu začalo…

Jsme dvě sestry, které jednoho dne znovu-objevily kouzlo a sílu toho, co vytvořila příroda. Když jsme byly malé, vyráběly jsme květinové parfémy, barvy z borůvek a dělaly papír z krásných kvítků bouřky (alias rozrazilu). Pak nás pohltila mánie nakupování a shromažďovaly jsme všechny (ne)možné zbytečnosti, patlaly se přípravky z katalogů a jedly super sušenky z reklamy (říkali, že byly zdravé!). Naštěstí… jednoho dne jsme si uvědomily, že vlastně výsledky nejsou nikde (a já navíc měla sakra velké problémy s kůží, vlastně nejen s ní).. potřebovaly jsme změnit, co používáme, celkově přehodnotit přístup.. a nějak přirozeně jsme se propracovaly k čistě přírodním produktům. A taky jsme založily místo, kde bychom o nich psaly.

Jak to pokračovalo…

Na počátku jsme se věnovaly různým tématům. Zkoušely jsme všelijaké ingredience, vyráběly první produkty, ladily je. Později blog přešel především do mojí režie a rozhodla jsem se, že jednu velkou část – tu věnovanou jídle, budu tvořit zvlášť, pod vlastní doménou. Založila jsem tak foodnotes.cz a veškerý další obsah související s jídlem jsem začala publikovat tam.

A sem to došlo…

Časem se našla ještě spousta témat, kterým jsem se chtěla věnovat a u kterých jsem si myslela, že má smysl o nich psát. Založila jsem proto ještě restartujse.cz a imperidigital.cz. Obojí hodně souvisí se změnami, které se udály v roce 2017 a obrátily mi život vzhůru nohama. Věděla jsem, že se věci musí pohnout, změnit, že potřebuju začít žít jinak. Že potřebuju restart. A že o něm budu tak trošku psát právě na restartujse. S tím začalo moje ještě větší dobrodružství na síti. Vydala jsem dva ebooky o výrobě domácí kosmetiky, pro které jsem speciálně ladila produkty… a digitálnímu světu jsem věnovala projekt imperidigital. Píšu tam o spoustě věcí, které souvisí s životem a podnikáním na síti. Přeci jen poprvé jsem se do vod kódování vypravila před skoro 20 lety a kdo tenkrát čekal, že na internetu půjde budovat malá digitální impéria :).

Projekt dify zůstal věrný přírodní kosmetice, drogerii a tématům spojeným se zdravím. Pořád testuju nové recepty, hledám zajímavé suroviny a dávám si nové výzvy. A jsem šťastná, že si vlastně veškerou kosmetiku vyrobim sama, skvěle mi funguje a mám z ní radost.

A takhle je to dneska, v roce 2018

Tenhle rok plánuju věnovat blogu ještě nějakou tu extra péči navíc. Mám dlouhý soupis zajímavých témat ke zpracování, produktů k otestování a doladění a mrak nápadů na vylepšení. Taky pokračuju a prohlubuju spolupráci s Juditkou z kosmetikahrou.

Letos blog oslaví páté narozeniny. Bude to i moje výročí. Na síti jsem sice měla různé projekty i předtím, ale žádný neměl tak velký vliv na můj život. Mimo jiné i díky dify jsem se toho spoustu naučila, poznala jsem moc fajn lidi a zjistila jsem, jak chci žít svůj život.

A co vy?

Moc ráda poznám taky já vás. Třeba mi tu někdy nechte vzkazík nebo si vyměňme pár písmenek na facebooku. Budu moc ráda, těším se!

Nakonec bych vás chtěla trošku popostrčit. Dělejte, co je vám milé, myslete na sebe. Udělejte to pro sebe! A pokud vás láká taky psát, fotit, publikovat, určitě jděte do toho. Je to úžasná věc, která mění život :).

6 ks komentářů

  1. Hezký večer, tento blog jsem objevila asi předevčírem a přijde mi že už jsem na něm závislá :D Je tu spoustu zajímavých věcí :) Narazila jsem na něj pod hledaným slovem heřmánek a jeho použití… hned včera jsem si byla koupit ingredience na dvousložkovou heřmánkovou vodu a dnes si ji vyrobila :) jsem spokojená už jen s tou vůní :) už ted vím že vyzkouším spoustu dalších věcí z blogu… :) Přeji hezký zbytek dne :)