Jste tu poprvé?

Obsah webu tvoříme už nějakou dobu, takže se tu sešlo pěkných pár článků. Pro lepší orientaci v nich jsme vytvořily tohohle stručného průvodce. Vítejte! :)

 

MILUJEME PŘÍRODNÍ (NEJEN) KOSMETIKU

Poslední dobou tady hraje prim kosmetika – přírodní, většinou vlastnoručně vyráběná. Mnoho kosmetických surovin ale používáme i jen tak, bez dalšího míchání. Taky milujeme aromaterapii.

V bibli DIY kosmetiky najdete tematicky seřazené odkazy na recepty a články, které se kosmetiky týkají.

 

… A TY NEJLEPŠÍ ZNALOSTI A ZKUŠENOSTI JSME ZABALILY DO EBOOKŮ

O výrobě kosmetiky máme dva ebookyjeden zaměřený na základní kosmetické produkty i zásadní teoretické informace, druhý je pak ebookem doplňujícím, ve kterém najdete recepty na další typy produktů. Všechny recepty jsou jednoduché, snadno rozšiřitelné dle specifických potřeb a jsou koncipovány tak, aby se produkty pohodlně používaly. Jsou cestou, jak si snadno vyrobit zdravou kosmetiku a za pár korun.

 

ESENCIÁLNÍ OLEJE POUŽÍVÁME DO KOSMETIKY I PŘI VAŘENÍ, MÁME TOTIŽ SUPER ZDROJ :)

A protože jsme se tolik zamilovaly do esenciálních olejů, rozhodly jsme se, že ty nejlepší, co jsme objevily, budeme do ČR dovážet. Otevřely jsme tak vlastní malý eshop, kde prodáváme esence v BIO kvalitě a vyráběné speciálně i pro vnitřní užití. K eshopu jsme přidaly i mini blog, kde píšeme o esencích, jejich bezpečném používání i o tipech, jak si je ještě víc užít. Velkou část obsahu věnujeme jejich vnitřnímu užívání.

Jinak naprostou většinu kosmetických surovin máme z Kosmetika hrou, proto na ně také odkazujeme v našich receptech a článcích.

 

ZDRAVÍ MÁME JEN JEDNO A CHCEME SE O NĚJ POSTARAT DOBŘE

Další širší tematickou oblastí je zdraví, i když to se do značné míry objevuje i v článcích, které primárně neřadíme do této kategorie. Věříme, že velká část zdravotních problémů vychází z vnitřku člověka a že k jejich úspěšnému vyřešení potřebujeme najít příčinu – najít ji a hlavně ji odstranit. Že je důležité poznat svoje tělo a rozumět mu. Články spadající do této kategorie najdete tady.

Určitě bych taky vypíchla jedno velmi důležité téma, a tím je adrenální únava. Diagnóza, kterou dnešní medicína zatím neuznala, ale která se týká skoro všech lidí žijících v dnešním moderním světě. Protože všichni, co si potřebují dát tu svoji kávu, mají málo energie po ránu nebo po jídle a nebo třeba jen mají pocit, že jsou v jednom kole a nic moc je netěší… Na ty všechny se možná adrenální únava přilepila. Zrovna tak má dost společného s ekzémy, autoimunitními nemocemi a dalšími strašáky, kterých se nemůžeme zbavit.

 

A ŠLO BY TO BEZ JÍDLA? NEŠLO! NAVÍC JÍDLO MILUJEME.

A nakonec, důležité je i jídlo. V začátcích jsme na dify publikovaly velké množství receptů a článků o zdravém jídle. Bylo to v době, kdy jsme objevovaly nové recepty i potraviny a potřebovaly jíst kvalitně. U mě jídlo bylo součástí ozdravného procesu a díky nutnosti změnit stravovací návyky jsem se naučila vařit. A zjistila, že to fakt není nic těžkého :).

Všechny recepty a články týkající se jídla najdete tady. Pro lepší přehlednost jsem ještě vytvořila samostatnou stránku zaměřenou na…

Od roku 2015 všechny recepty i další obsah týkající se jídla publikuju na foodnotes.cz.

A jelikož už dobu žiju v Katalánsku, věnovala jsem katalánské a španělské kuchyni jeden ebook. Španělské tapas doma shromažďuje ty nejlepší recepty na tradiční tapas z dostupných surovin. Vždycky když jsem totiž recepty na autentické tapas hledala, bylo sakra těžké je pořádně najít.

A samozřejmě naše esence používáme i do jídla, experimentujeme s nimi a moc nás to baví.

 

INSPIRUJE NÁS MINIMALISMUS 

Nakonec, určitě bychom měly zmínit i náš důležitý zdroj inspirace, minimalismus. Nechceme poslouchat diktát nadnárodních koncernů a spotřebovávat a spotřebovávat. Víme, že méně je často více, a jak v kosmetice, tak v jídle se snažíme ukázat, že to tak skutečně funguje. Máme rádi věci funkční, které nám přinášejí radost a pocit svobody. Minimalismus pomáhá separovat důležité věci od těch nedůležitých a tak trošku nám dává křídla. Na druhou stranu, máme doma nábytek, máme různé kuchyňské náčiní, takže určitě nejsme minimalistky. Nemáme rádi nálepkování. Jíme hodně syrové zeleniny, ale nejsme vegan ani raw :).

Poslední dobou si hodně uvědomuju, jak důležité principy minimalismu jsou i pro psychiku, pro schopnost mozku pořádně pracovat a revitalizovat. A navíc, je to tak trošku cesta ke štěstí…

 

Tenhle web začal vznikat na konci jara 2013. Chtěly jsme sdílet naše objevy, ukázat ostatním, kudy kam za zdravějším jídlem i kosmetikou. Chtěly jsme přinášet řešení na problémy, které jsme samy měly a které nám daly sakra zabrat. Od té doby uběhla spousta času, web i my jsme se vyvíjely a jsme moc rády, že se tu s vámi všemi setkáváme. Doufáme, že se vám tu bude líbit!

 

Pavla