Rychlé oříškovo-ovocné tyčinky

Rychlé oříškovo-ovocné domácí tyčky

Müsli tyčinky z obchodu jsou plné rafinovaného bílého cukru, umělých dochucovadel a často také éček. Přitom je tak jednoduché a rychlé připravit si chutnou svačinku v podobě tyčinky z oříšků a ovoce doma.

Nabízíme vám dvě varianty rychlých oříškovo-ovocných tyčinek, které budete mít za chvilku hotové a můžete je uchovat v ledničce na pozdější použití pro chvíle, kdy nebudete mít čas na přípravu svačinky z čerstvého ovoce.

Tyčinky kešu-brusinka-konopné semínko

Tuto tyčinku jsem ještě obohatila špaldovými pukanci v medu (bio), ale klidně je můžete vynechat

Ingredience:

Tyčinky kešu-brusinka-konopné semínko

Nejprve rozmixujeme oříšky s brusinkami, pokud je směs příliš sypká, přidáme lžíci vody. Mixujeme dle výkonosti mixéru (s mým vždy zůstanou kousky). Přidáme konopné semínko, krátce znovu promixujeme a nakonec vmícháme špaldové pukance. Vzniklou hmotu tvarujeme v igelitovém pytlíku (abychom se neušpinili).

Datlová tyčinka s vlašskými ořechy, karobem a kokosem

Ingredience:

  • 10 půlek vlašských ořechů (koupit)
  • 10 pokrájených sušených datlí (koupit)
  • lžíce karobu (pro menší karobové nadšence – můžete vynechat nebo použít menší množství kakaového prášku) (koupit)
  • lžíce kokosových neslazených chipsů (ty jsem se nakonec rozhodla přidat, jelikož skvěle ladí k čokoládové chuti karobu) (koupit)

Datlová tyčinka s vlašskými ořechy, karobem a kokosem

Nejdříve rozmixujeme datle s ořechy, v tomto případě není nutné přidávat vodu – směs se dobře spojí. Přidáme karob a krátce pomixujeme. Nakonec vmícháme kokosové chipdsy a opět tvarujeme pomocí pytlíčku.

Složení tyčinek je na vás – můžete použít sušené ovoce a oříšky, které zrovna máte doma. Pokud se vám nepovede konzistence nebo je jiná, než jste ji chtěli, můžete přidat klíčky či otruby, či naopak zředit lžící vody. Do tyčinek můžete přidat také lžíci ovesných vloček. Používejte nesolené a nejlépe nepražené ořechy a neslazené nesířené sušené ovoce.

dify.cz