Oříšky a semínka během diety?

Oříšky při dietě ano!

Snažíte se zhubnout? Vadí vám několik málo kilo navíc nebo uvažujete o úplné změně jídelníčku? Pak vás nejspíš napadlo, že by bylo vhodné snížit příjem tuku na minimum. Napadlo vás zakázat si příliš tučné ořechy a semínka? To snad ne! – byla by to velká chyba!

Ačkoli jsou ořechy a semena velmi tučná a obsahují spoustu kalorií (obvykle 600 až 700 kcal/100 g) jsou nesmírně zdravá a zásobují tělo spoustou prospěšných látek a živin. Určitě není vhodné konzumovat je ve velkém množství ale několik vlašských ořechů či mandliček v salátu poskytne správné množství zdravého tuku spolu s mnoha dalšími benefity!

– Pochutnejte si na pistáciích, mandlích, vlašských či lískových oříšcích, para ořechách, kešu, makadamových či pekanových ořechách, piniových oříšcích a mnohých dalších…

– Prospěšné jsou také velmi dostupné a tolik známé arašídy – upřednostňujte ale nesolenou a nejlépe nepraženou variantu.

– Ze semínek dejte šanci dýňovým, slunečnicovým, konopným, sezamovým a lněným.

Zdravé nepražené oříšky

Různým ořechům a semínkům se budeme v budoucích článcích věnovat podrobněji. Obecně lze se ale oříšky starají o posílení imunity, prevenci srdečního infarktu a také pomáhají snižovat cholesterol a krevní tlak. Obsahují mnoho vitamínů, minerálů a stopových prvků, také vlákninu a bílkoviny.

Ořechy mají také nízký glykemický index – tedy nezvyšují hladinu cukru v krvi a dobře zasytí na dlouhou dobu!

Přidejte polévkovou lžíci semínek či ořechů do ranního musli, di ovesné kaše či ovocného salátu. Libovolné oříšky a semínka se skvěle hodí také do zeleninových salátů a při pečení sladkých dobrot.

Nevím jak vy, ale my oříšky často kupujeme u Country Life.

dify.cz