Rychlodezert z domácí čokoládové zmrzliny s banánem a opilou rozinkou

Rychlý dezert s domácí čokoládovou zmrzlinou, banánem a opilou rozinkou

Domácí čokoládová zmrzlina se výborně hodí k rozšíření možností banánových dezertů. Banán je u mě poslední dobou stálicí a už se mi ani nechtělo všechny ty banánové recepty publikovat. Ve finále jsem totiž dospěla k tomu, že jednotlivé verze dezertů jsou si tak moc podobné, že vás tím nemůžu zatěžovat :). To je taky jeden z důvodů, proč mě zmrzlina tak nadchla. Je to totiž geniální doprovod právě k banánu. Takhle čokoládová s ním jde výborně, skvěle poslouží ale i jiná – třeba naše vanilková, nebo třeba kokosová či mandlová. A příjemně chladivý a taky mimořádně rychle připravený dezert je na světě.

Co potřebujeme:

  • čokoládovou zmrzlinu – nejlíp tuhle
  • banán
  • rozinky naložené v sherry

Rozinky naložené v sherry se na blogu objevily někdy v zimě před Vánoci. Jsou jemnější a chutnější než rozinky v rumu. A taky mnohem zdravější. Sherry je totiž tradiční druh španělského vína. Takže v souboji s rumem máme jasného vítěze.

Jak jsem slibovala, příprava dezertu je velmi rychlá. Pokud tedy máme připravenou zmrzlinku v mražáku. Já si ji tedy ještě předem vyndala a nechala změknout, asi tak 15 minut. Zmrzlinu pak jen nandáme na talířek spolu s nakrájeným banánem a sherry rozinkami.

PS: jelikož sherry rozinky znamenají kapku alkoholu, řidiči by se měli krotit :).

Domácí čokoládová zmrzlina s banánem a opilými rozinkami

dify.cz