Zeleninový salát s lososem a slávkami

Zeleninový salát s mušlemi a lososem

Mám ráda základní jednoduché recepty, které vytáhneme dle obsahu ledničky a obměňujeme podle potřeby. Třeba zeleninové saláty s živočišnými proteiny jsou dokonalým příkladem. Tentokrát nám zbylo pár slávek a kus lososa. Ne vždycky je čas a inspirace k vymýšlení originálních receptů s rybami a mořskými plody, jasné jsme měly jen to, že potřebujem večeři. Takže takový obyčejný neobyčejný salát byl dokonalým řešením.

Co potřebujeme:

  • zeleninu dle chuti – u nás stačila bohatě okurka a rajče
  • kousky lososa, ideálně třeba zbytky pečené ryby
  • slávky
  • extra panenský olivový olej
  • česnek
  • sůl

Jak už jsem říkala, do tohohle jídla použijeme suroviny, které nám zbyly od jindy. Losos může být připravený jakýmkoliv způsobem, v našem případě to jsou kousky z lososa pečeného vcelku v troubě. Mušle byly čerstvé a připravené tím nejjednodušším způsobem – v hrnci pod pokličkou jsem je nechala otevřít při mírném zahřátí. Pokud máte mražené loupané slávky, klidně je jen tak trošku osmahněte na másle. Každopádně je nedávejte do vody, ztratily by chuť.

Do salátu můžete použít jakékoliv mořské plody a ryby. Jen to chce je vždycky připravit tak, aby si zachovaly co nejvíc vlastní chuti. Tedy rozhodně nevařit ve vodě, zvolit se může vaření v páře nebo lehké osmahnutí na pánvičce, případně trouba pro některé druhy.

Zeleninu nakrájíme na tenké plátky. Přidáme na kousky natrhaného lososa a vyloupané slávky. Lehce posolíme a zakápneme olivovým olejem s prolisovaným česnekem.

Přidat můžeme taky bylinky podle chuti, na mém talíři je ale tentokrát nenajdete – záměrně jsem vsadila na samotný česnek.

Rychlý zeleninový salát s lososem a slávkami

dify.cz