Granola kokos+banán+karob (+čokoláda)

Domácí nízkokalorická granola s kokosem, banánem, karobem a čokoládou

Granola kombinující banán, kokos a karob je neskutečně vonící věc, rozhodně nedoporučuju dělat ji večer (já ji večer dělala a bylo to sakra těžké vydržet to :)). Po zapečení můžeme doplnit o střípky kvalitní čokolády a máme dokonalý „vytahovač z postele“. Ještě nemůžu zapomenout zmínit, že granola jako taková je zase bez cukru.

Co potřebujeme:

  • 2 šálky ovesných vloček (koupit)
  • 1/2 šálku strouhaného kokosu (koupit)
  • 4 lžičky kokosového oleje (koupit)
  • 4 lžičky karobového prášku (koupit)
  • 1 banán
  • čokoláda dle chuti

Troubu dáme žhavit na 150.

Banán rozmačkáme důkladně vidličkou. V míse promícháme vločky, kokos, kokosový olej a karob a poté přidáme banánovou hmotu. Zase dobře promícháme a obsah vysypeme na pekáček. Rozprostřeme, abychom měli zhruba stejně silnou vrstvu na všech místech. Dáme do trouby a po nějakých 5 minutách vytáhneme a nějakým nástrojem se snažíme rozbít hrudky. Abychom banán dostatečně vysušili a zároveň nic nespálili, je lepší mít jen malinké shluky vloček, takže všechny větší rozbijeme. Vrátíme do trouby. Pečeme asi 20 minut, v průběhu granolu promícháváme, abychom ji pekli rovnoměrně. Cílem je granola suchá a nespálená :)

Po vyndání z trouby necháme vychladnout a smícháme s požadovanou dávkou čokoládových střípků.

Tahle granola je hodně jednoduchá, většina z nás na ni asi má vždycky suroviny po ruce. je ale taky mimořádně dobrá, krásně voní a cukr je v ní jen ten z banánu a případně čokolády.

Banánovo karobová granola s kokosem a čokoládou

Banánovo kokosová granola s karobem

Domácí granola s kefírem

dify.cz