5 životabudičů pro boj s ospalým podzimem

Životabudiče pro ospalý podzim

Guarana

Ať už v tabletkách, jako drcený prášek či v podobě celých semen – guarana má úžasně povzbudivé účinky! Zvyšuje duševní i tělesnou výkonnost, povzbuzuje naši mysl a zahání pocit vyčerpanosti. Také zrychluje metabolismus a podporuje spalování tuku – může být nápomocna i při hubnutí. Guarana je považovaná také za afrodisiakum. Energii dodává postupně až 5 hodin. Další info o guaraně najdete v tomto článku.

Káva

Káva je známá pro své povzbuzující účinky a je hojně konzumována po celém světě. Jeden až dva šálky kávy denně mohou být ku prospěchu – zbystří mysl, dodají sílu a energii a také zahřejí. Káva se hodí zejména k rychlému nabuzení, je ale třeba počítat s výraznějším poklesem účinků kofeinu po několika hodinách od vypití šálku.

Matcha Tea

Tento velmi silný zelený čaj, který se na rozdíl od běžného zeleného čaje konzumuje v podobě jemně mletého zeleného prášku získaného z celých listů, u nás začíná pomalu nabírat na oblibě. Není divu – nabudí nás podobně jako káva, ovšem kofein z Matcha čaje se uvolňuje postupně a dodá tělu energii na 4 – 6 hodin. Při pravidelné konzumaci Matcha Tea opravdu pocítíte psychické i fyzické povzbuzení, které je nezbytné při náročné práci či zkouškovém období ve škole.

Matche jsme věnovaly celý miniweb – www.matcha.dify.cz.

Maca

Peruánský ženšen, nebo také Viagra z Peru – tak bývá tento jemný prášek získaný drcením kořene rostliny Maca nazýván. Povzbuzuje, dodá tělu energii a významný je tako pro své povzbuzující účinky v oblasti sexuálního života mužů i žen. Také má pozitivní vliv na naši psychiku a pomáhá odbourávat stres. Denně se konzumují 1 – 5 lžiček, které lze přidat do jogurtu či nápoje. I Mace  jsme už u nás věnovaly prostor v tomto článku. Koupit ji můžete tady.

Hořká čokoláda

Asi nejpříjemnějším životabudičem ze všech uvedených je čokoláda, která je vášní tolika z nás. Ne na všechnu čokoládu je nutné nahlížet jako na tučné a přeslazené zlo. V čokoládě, pokud je skutečně kvalitní, se naopak ukrývá mnoho pro zdraví velmi cenných látek. Dvě kostičky kvalitní hořké čokolády s vysokým obsahem kakaového prášku a kakaového másla ke snídani či obědu nás povzbudí, zlepší náladu a dodají potřebnou energii (bez strachu o naši postavu). A ten chuťový požitek je dalším bonusem!

dify.cz