Životabudič jménem GUARANA!

Mletá guarana v tekutém jogurtu

Že Vám to něco říká? To by mělo! :) Pokud občas zápasíte s nedostatkem energie, sil, chuti, doporučuji vyzkoušet guaranu!

Gaurana je semenem rostliny Paulinia cupana, která roste v Brazílii a Venezuele. Tamní domorodí obyvatelé (indiáni) využívají jejích účinků již od dávna a považují ji za magickou rostlinu, která dodává životní sílu.

Guarana má silné stimulační účinky, zahání únavu (i hlad) a probudí ve Vás skryté síly. Díky ní se znovuzrodíte nejen fyzicky, ale nabudí i vaši mysl. Zlepšuje náladu a dodává elán. Pro své silné účinky bývá někdy nazývána nenávykovou drogou a je srovnávána s kokainem. Přitom ale nemá žádné vedlejší ani negativní účinky.

Téměř kouzelné účinky guarany tkví mimo jiné ve vysokém obsahu kofeinu – toho obsahuje 2-3 x více než káva. Na rozdíl od kafe se kofein z guarany vstřebává postupně a účinkuje tak výrazně delší dobu, patrné pak nejsou ani nepříjemné pocity a podráždění, které nás doprovází při odeznívání účinků kofeinu z kávy.

Guaranu můžete užívat dlouhodobě, myslete ale na to, že časem se její účinky na vaši mysl a tělo postupně zeslabují. Doporučuje se proto využívat v období zvýšeného stresu, dost často ji studenti užívají v době zkouškového období. Guarana zlepšuje soustředění a pomáhá překonat stresové situace.

Díky množství energie, kterou díky guaraně budeme mít a také fakt, že pomůže zahnat chuť jíst může být guarana pomocníkem při dietě.

Jakou guaranu koupit?

Guaranu koupíte ve formě celých semen, prášku či tablet v obchodech se zdravou výživou, drogériích či lékárnách. Doporučila bych formu čistého mletého prášku bez přidaných látek, ten konzumujte samotný, nebo raději přidaný do jogurtu nebo smoothie. Prášek má zvláštní ne úplně příjemnou chuť tak je ideální přebít ji nějakou lepší :). Postačit by k nastartování měla 1 čajová lžička prášku.

Celá semena guarany

Za dobrou volbu považuji také celá semena, která mají tuhou slupku, žvýkají se, nevýhodou je opět nepříjemná chuť, výhodou zase rychlý nástup účinků, jelikož se začne ihned vstřebávat do sliznice.

U tabletek a tobolek je dobré kontrolovat obsah přidaných látek a množství obsažené guarany

dify.cz