Smoothie No 7: zelené smoothie s jablkem a banánem

Nejjednosuššá zelené smoothie - recept

Zelené smoothie jsou mega hitem. Ale abych se přiznala, docela jsem se jim vyhýbala. Dneska jsem ale viděla nádherný římský salát, tak jsem si řekla, už musím nějaký zelený smoothie „prubnout“. Pro začátek je určitě lepší volit něco jednoduššího, klasičtějšího, než příliš experimentovat. Takže salát, jablko a banán. A výsledek? Paráda!

Na dvě skleničky:

  • 5 velikých listů římského salátu
  • 1 jablko
  • 1/2 banánu
  • 1 lžička medu (koupit)
  • 1/2 hrnečku vody
  • čerstvá citronová šťáva podle chuti

Suroviny na zelené smoothie

Salát očistíme a nakrájíme na silnější pruhy. Banán na špalíčky. Jablko zbavíme jádřince a nakrájíme na kusy. Společně dáme do mixéru, přidáme vodu (dle potřeby). Nakonec ještě lžičku medu, citronovou šťávu a dalších pár sekund pomixujeme.

Zelené smoothie z římského salátu, jablka a banánu

Zelené smoothie z římského salátu, jablka a banánu

Smoothie vzniklý kombinací římského salátu, banánu a jablka a lehce přislazený medem má jemnou, sladkou chuť a je docela dietní. Římský salát je podle tabulek nízkokalorický, zato ale plný spousty dobrých látek. Velmi překvapivě má spoustu vitamínu C, vitamíny skupiny B , vitamíny A a K, dále vápník, železo a mnoho dalších minerálů a stopových prvků. Dalším velkým plusem jsou omega 3 mastné kyseliny. A taky fakt, že obsah oxalátů je velmi nízký, takže vstřebávání minerálů je bezproblémové.Ve smoothie nám dá římský salát možnost využít všeho dobrého zelené listové zeleniny a zároveň si hrát s chutí – je relativně jemný a je dobrým základem téměř jakéhokoliv smoothie.

 

Přehled všech smoothies na dify najdete tady.

dify.cz