Seznamte se: Maca – pro více energie a lepší sexuální život!

Maca, přírodní prostředek pro více energie

Maca, někdy přezdívaná také jako peruánský ženšen (ačkoli s ním nemá nic společného), je velmi starou bylinou rostoucí v peruánských Andách. Kořen této rostliny se suší a mele a je z něj získáván jemný prášek, kterému jsou připisovány silné pozitivní účinky. Objevte sílu tohoto malého přírodního zázraku a využijte ji!

Vitamíny a minerály v mace

Maca obsahuje:

  • B1, B2, B12, C, E
  • vápník, zinek, železo, hořčík, fosfor
  • mastné kyseliny
  • bílkoviny (10 %)

Maca jako zdroj energie a životní síly

Dle legend macu využívali peruánští bojovníci jako povzbuzující prostředek před bitvou. Pomáhala jim soustředit se, dodávala energii a pomáhala také po psychické stránce. Všechny tyto účinky jistě oceníme i my! Macu lze doporučit všem, kteří mají problémy s nedostatkem energie či se cítí unavení a malátní. Maca povzbudí psychicky i fyzicky.

Maca pro lepší sexuální život

Maca bývá nazývána také jako peruánská viagra. Má totiž silné účinky právě v oblasti potence a sexuálního libida. U mužů zlepšuje erekci, zvyšuje množství spermií a také nabuzuje. U žen má v této oblasti podobné účinky, normalizuje hladinu hormonů. Pomáhá při neplodnosti a frigiditě.

Maca a její účinky na pleť

Mace jsou připisovány také pozitivní účinky na naši pleť. Určitě ji ocení zejména lidé s citlivou a problematickou pletí. Maca pomáhá snižovat projevy kůže citlivé na změny teplot. Pomáhá ji také vyčistit.

Slabší ale stále účinné přírodní antidepresivum

Maca pomáhá zahnat stavy úzkosti a pomáhá při zvýšeném stresu. Dokáže zahnat špatnou náladu, deprese a pocity smutku. Normalizuje hladinu hormonů a tím pomáhá harmonizovat a zlepšovat naši psychiku.

Užívání Macy

Výhodou Macy je, že nemá žádné vedlejší účinky. Při jejím užívání proto nemusíte mít obavy. Začít můžete s menšími dávkami (čajová lžička), postupně lze zvyšovat, užívané množství není nijak omezeno, není ale doporučováno více než 5 lžiček denně. Macu můžete bez obav užívat dlouhodobě.

Nejlepší je přidat mletý prášek do jogurtu, smoothie či do nápoje. Maca má jemnou, poměrně netypickou chuť, na kterou si možná budete muset chvíli zvykat. Přidáním do ovocného smoothie ale její chuť přebijete, a tak ji ani neucítíte.

Přidávejte pouze do studených či vlažných nápojů. Přidáním k vroucím nápojům či potravinám by mohlo dojít ke zbytečnému znehodnocení některých léčivých látek.

Dostupné jsou také kapsle s Macou, osobně dávám ale vždy přednost přirozenější podobě.

 

A kde macu sehnat? Má ji třeba Country Life.

dify.cz