Smoothie No1 – hrozno-kiwi-meloun

Tento smoothie patří mezi méně hutné, takže je skvělý pro ty, kteří si nejsou jisti, jestli je smoothie pro ně to pravé. Je plný vitamínů a nechybí v něm ani superpotraviny – kokosový olej, chia semínka a včelí pyl.

Co potřebujeme:

  • Tmavé hroznové víno, bez peciček nebo peciček zbavené
  • Kiwi
  • Meloun, rovněž bez semínek
  • Kokosový olej (lžička) (koupit)
  • Chia semínka (lžička)(koupit)
  • Včelí pyl (lžička)

Smoothie 1 ingredience

Množství ovoce záleží na nás, já dala všeho rovným dílem.

Do mixéru dáváme postupně víno, kiwi a meloun, poté přidáme kokosový olej a chia semínka. Můžeme přidat i trošičku vody (nebo zeleného čaje!), pokud se nám zdá málo tekuté. Naléváme v okamžiku, kdy je směs zcela rozmixovaná. Ve skleničce posypeme včelím pylem.

A co nám přinese? Tmavé hroznové víno je známé pro velký obsah cenných látek. Právě fialová barviva, odborně zvané antokyany, bojují proti rakovině, působí protizánětlivě, baktericidně a zpomalují stárnutí. Kiwi je zase mimo jiné nabité vitamíny – vitamínem C, E a kyselinou listovou, zrovna tak ale minerály – hlavně železem, zinkem, hořčíkem a vápníkem. Meloun obsahuje lykopen, stejně jako třeba rajčata – má tedy protirakovinné účinky. Také ale znamená hydrataci a zdroj vitamínu C! Další bezpočet pozitivních účinků zajistí kokosový olej a chia semínka. Skvěle se zde dá použít i včelí pyl – pokud jste o něm ještě nečetli zavítejte na naše stránky o této superpotravině.

Smoothie No1

Přehled všech smoothies na dify najdete tady.

dify.cz