Vanilková zmrzlina jako základ pohárů

Domácí vanilková zmrzlina s banánem

Jako malý jsme milovaly poháry. Vzpomínám si, že pak to s nima šlo nějak skopce. Zmrzlina už nebyla nic moc, šlehačka byla divná a ovoce nějak chybělo. Když jsem se dneska chystala zase na zmrzlinu , řekla jsem si, že ji vylepším banánem a bude to takovej malej jednoduchej pohárek. Přístě se na něj už vybavím. Vy si do něj dejte, co vás napadne, s touhle zmrzlinou to bude pohádka.

Co potřebujeme:

Mléko smícháme se smetanou, žloutky a prosátým vanilkovým cukříkem.

Směs nalijeme do zmrzlinovače a necháme asi 30 minut (nebo podle konkrétního modelu zmrzlinovače) míchat. Pokud tuhle zmrzlinovací mašinku nemáte, vemte k ruce velkou mísu, naplňte ji ledem. Do toho dejte menší misku naplněnou zmrzlinovou směsí. Tu pak pěkně míchejte nějakou šikovnou metličkou. Jak se bude směs ochlazovat o stěny mísy, bude se pomalu měnit ve zmrzlinu. Hotová zmrzlina má formu, je nadýchaná, ale není vůbec tak tuhá, jak ji známe z obchodu.

Tahle verze je míň sladká a hodí se proto skvěle k míchání s dalšíma ingrediencema. Žloutky jsou jen dva, bohatě stačí a nemáme tolik starostí se zbylými bílky :)

Domácí vanilková zmrzlina s banánemJednoduchá domácí vanilková zmrzlina

dify.cz