Valentýnská lívancová snídaně.. překvápko na poslední chvíli!

Tipy na valentýnskou snídani

Valentýn je za dveřma a někteří si možná lámou hlavu, jak ho vyřeší…  Mám pro vás pár tipů opravdu na poslední chvíli. Tenhle rok to totiž padlo na sobotu. Takže málokdo tomu unikne :). Ale zas máte mimořádnou příležitost si to užít. Zuzka včera publikovala italský valentýnský menu. Já dneska teda přináším tipy a nápady vztahující se k snídani. Všechny z nich jsou řešením na poslední chvíli. A všechny příjemně překvapí. A navíc…co je příjemnějšího, než začít víkend s úžasnou a skvělou snídaní připravenou z lásky? :)

Suroviny, klíč k úspěchu

Slýcháme to stále víc a víc (naštěstí). Kvalitní čerstvý suroviny jsou základem všech dobrých a výživných pokrmů. Umožní nám totiž zcela jednoduše a bezbolestně docílit výsledku s úžasnou chutí, vůní a strukturou. Přesně to potřebují naše čichové a chuťové senzory – potřebují vjemy. Jakmile jim je dáme, ožijí a probudí spoustu dalších buněk v našem těle. Krom toho jsou takový čerstvý suroviny plný dalších substancí, který mají další účinky na naše tělo i mysl. Spouští řadu chemických reakcí.. a tím se dostáváme k afrodiziakům. Nejsou to totiž báje a mýty. Je to prostě biochemie.

Snídaně, výborná příležitost

Hned ráno máme skvělou příležitost něco dobrýho udělat a správně se naladit. A ani to nemusí dát moc práce.

Začít sladce

Pokud máte rádi sladký snídaně, pak není nic lepšího než lívance. Jsou jednoduchý, rychlý, chutnají skvěle a naložíte k nim další lahůdky, který ze snídaně udělají hody. Jsou taky dobrou alternativou pro ty, kteří doteď holdovali třeba vaflím. Navíc, lívanec můžete tvarovat a vykrajovat podle vaší chuti. Takže i do krásnýho srdíčka :D. A nezapomínejte na to, že lívanec můžete snadno udělat bez lepku, bez mléka nebo jakýhokoliv jinýho alergenu.

Romantická snídaně

 

Hned ze začátku se vrhnu na ty skvělý jablečný, který se dost dobře kombinují s burákovým máslem. Jsou dost jednoduchý a skvěle zasytí. Navíc pokud máte v oblibě zrovna ty buráčky, tak spolu je to jedna báseň. Recept tady. (1)

U jablek zůstaneme. Tentokrát ale v kombinaci s karobem. Karob je výborná věc, pokud ho ale zrovna nemáte, klidně použijte kakao. A na obložení ideálně jogurta banán. Mňam. Recept najdete tady. (2)

Teď první nejablečné lívance. A to z vločkových směsí. Jsou hutné a krásně celozrnné. A výborně se k nim hodí ovoce a jogurt nebo tvaroh. Vyzkoušet můžete tenhle nebo tenhle. (3 a 4)

Romantická snídaně 2 - recepty

Samozřejmě klidně si ho udělejte jen z ovesných vloček. Je to jednoduchá a stejně dobrá varianta. Takový ovesný lívanec se obzvlášť hodí k jogurtu a ovoci. Recept tu. (5)

Prakticky jakýkoliv lívanec se dá udělat bez lepku. Pokud se vám ale nechce měnit recept, mám tu pro vás i skvělý odzkoušený bezlepkový. Je z kukuřičné mouky a s mým oblíbeným karobem.. Karob ale není povinný :) Recept najdete tady. (6)

A nakonec, polud máte po ruce kvásek, udělejte si kváskový. Ten je asi nejvíc podobný těm lívancům, co se dělaly kdysi…Je lehký a krásně tenký. Recept máme tady. (7)

Tak který bude ten váš? :)

PS: pokud si myslíte, že nemáte nikoho, komu byste ji připravili… pak jste na omylu :) Připravte si ji sami sobě a užijte si ji!

dify.cz