Nový přírůstek do sbírky – 700 receptů od Clary González Martí

Nová kuchařka do sbírky - španělské recepty

Minulý týden mi přibyla do sbírky neplánovaně nová kuchařka. Byla tam, slibovala 700 receptů, který vypadaly docela slibně a stála 3 eura. Nešlo ji tam nechat :).

Kniha se jmenuje 700 recetas fáciles, rápidas y suculentas para recibir a tus amigos. Do čestiny něco ve stylu 700 jednoduchých, rychlých a chutných receptů, kterými pohostíš své přátele. Je to moje první kniha bez obrázků. Není tam ani jedna fotka a recepty jsou doslova napráskaný jeden za druhým. Nicméně i přesto mi přišla kuchařka skvěle použitelná, přehledná a zajímavá. Krom surovin a postupu nabízí taky tip, na jakou příležitost se dané jídlo hodí. Obsahuje předkrmy, hlavní chody, dezerty a myslím i nějaké ty nápoje.

Další hodně dobrá věc, která si zaslouží zdůraznit, je využívání sezónních surovin. To je sice napasované na španělské podmínky, ale ve finále to moc nevadí, protože spousta zeleniny a ovoce se do ČR dováží ze Španělska nebo stejných zeměpisných šířek.

Co se týče samotných receptů, tak tam bych řekla najdeme mix tradiční a moderní kuchyně. Jak už jsem několikrát zmiňovala v jiných článcích, ve Španělsku se spousta pro nás běžných surovin používá pro nás neběžným způsobem. Kombinují se ji jinak, chutě se míchají nezvykle zrovna jako se chody sestavují podle jiných pravidel. Právě proto si myslím, že bude tahle kuchařka zajímavým průvodcem a ukáže spoustu novýho. A jak slibuje, taky jednoduchýho, rychlýho a chutnýho.

Když jsem recepty trošku zkoumala, spousta z nich zapadne i do kategorie „zdravý“. A některý se trošku modifikujou, aby se tam dostaly taky.

Španělská kuchařka Clara González

700 jednoduchých španělských receptů

Nová kuchařka do sbírky - španělské recepty

dify.cz