Slaďoučký domácí medovo-olejový pleťový peeling

Domácí peeling z přírodních ingrediencí

Další recept na DIY kosmetiku – připravte si čerstvý sladký peeling, který se postará o hebkou a vyživenou pleť. Hotový bude za pár minut.

Proč je peeling důležitý?

Součástí pravidelné péče o pleť by měl být také peeling. Postará se o odstranění odumřelých buněk, oživení a osvěžení pleti. Je nesmírně důležité, aby byl peeling dostatečně hrubý na odstranění mrtvých buněk, zároveň ale jemný tak, aby pleti neublížil. Peelingem lze totiž snadno pleť podráždit či odřít.

Pleťový peeling s medem, mořskou solí a vůní citrónu – zní to dobře, že? Krásně voní, při náhodném olíznutí také dobře chutná :)

Sůl z mrtvého moře spolu s éterickým olejem se postará o dezinfekci, krystalky odstraní odumřelé buňky, kokosový olej hydratuje a vyhlazuje, ricinový olej pečuje o pleť – zejména o mastnou. Med zjemňuje a vyživuje.

Budeme potřebovat:

Ingredience se lépe míchají, pokud jsou v tužší formě. Množství vydrží na několik použití.

Recept na přírodní domácí scrub vonící po medu a citronu

Použití olejového peelingu

Naneste menší množství peelingu na pleť a velmi jemně masírujte – krystalky soli z mrtvého moře mohou být poměrně hrubé. Masírujte několik minut, poté namočte ruce do teplé vody a opět masírujte a oplachujte teplou vodou. Smyjte směs z obličeje a zakončete jemnou masáží ručníkem namočeným v teplé vodě.

dify.cz