Jak míchat esenciální oleje s vodním základem? Solubol v akci

Jak rozpustit esenciální oleje ve vodě?

Jak vylepšit květovou vodu esenciálním olejem? Jak připravit letní limonádu ochucenou esencí? Jak použít esenciální oleje k výrobě ústní vody? Tohle je jen pár otázek z mého dlouhého listu. Jak jsem esenciální oleje používala víc a víc, nápadů na jejich využití přibývalo. Ale mnohé vypadaly nerealizovatelné.

Bylo období, kdy jsem třeba zkoumala, jak se vyrábějí limonády. Protože ty se běžně ochucují esenciálními oleji (a teď jejich kvalitu ponechme stranou). Alkohol, různé gumy a řada dalších látek se k tomu využívají průmyslem. Nic se mi ale úplně nezamlouvalo a navíc o pohodlnosti a rychlosti nemůže být řeč. Takže když jsem narazila na Solubol, zajásala jsem.

Co je Solubol?

Solubol je směs přírodních látek, které společně umožní rozptýlení esenciálních olejů ve vodním základu. Někdy se říká, že je solubilizuje. A nebo disperguje.

A co přesně obsahuje? Glycerin, kokosový olej, sojový lecitin, vitamín E a vitamín C, plus extrakt z rozmarýnu lékařského.

K čemu nám Solubol poslouží?

Solubol má jednu velkou výhodu – je potravinářský. Užijeme ho tak při spoustě příležitostí a umožní nám tak připravovat třeba lahodná pitíčka.

Obecně řečeno ho uplatníme vždy, když potřebujeme zakomponovat esenciální oleje do vodního základu. Může se jednat o kosmetiku nebo hygienické produkty – pleťové vody a tonika, osvěžující parfémované vody, ústní vody… Nebo o přípravu jídla a pití.

Musíme mít na paměti jen jedno – jeho síla netrvá věčnost. Pokud připravujeme pití, esenciální oleje udrží rozptýlené bez problému po celou dobu. Pokud s ním ale vyrábíme pleťovou vodu, esence se nejspíš po nějaké době vydělí a zůstanou na hladině. Stačí ale pak lahvičkou jednou zatřepat před použitím a zase se nám všechno krásně spojí.

 

mrknout na Solubol

dify.cz