Afrodiziakální synergie: tipy & inspirace

Afrodiziakální esenciální oleje - tipy a nápady

Vůně dovede s lidmi divy. Jen se toho naučit správně využít :). Díky vůním a hlavně díky esenciálním olejům a jejich účinkům můžeme doma vytvořit speciální příjemnou sváteční atmosféru pro chvilky ve dvou. Valentýn rozhodně není jediným dnem, kdy to oceníme. Ale může být tím prvním.

Na začátek ještě pro jistotu připomenu jednu – řeč tu bude o 100% čistých přírodních esenciálních olejích, které různými způsoby použijeme. Žádné vonné oleje, žádné vonné produkty a ani žádné vonné svíčky.

Začneme účelem

Voňavé směsi – synergie, o kterých jsem psala nedávno tady – můžeme využít mnoha způsoby. A vyplatí se hned na začátku si říct, k čemu tu naši směs budeme chtít využít. Protože od toho se odvíjí částečně volba esenciálních olejů. Některé jsou výborné pro aplikaci na kůži, jiné jsou naopak značně problematické a poslouží nám hlavně k provonění prostoru.

Pokud se vyhneme esenciální olejům dermokaustickým (těm, které jsou velmi dráždivé a mohou popálit), s největší pravděpodobností budeme moct směs použít k mnoha rozličným účelům.

Z čeho míchat synergie pro chvíle ve dvou?

V jednom ze starších článků jsem psala o esenciálních olejích s afrodiziakálními účinky. O nich bude řeč i tady. Poslouží nám jako ingredience pro naše osobní voňavé směsi.

Tyto esenciální oleje na nás působí různými mechanismy. Některé povzbuzují, stimulují. Jiné uvolňují a odbourávají bloky. Další působí antidepresivně a povznášejí. Některé prokrvují. Bystří smysly. A v neposlední řadě, což je velmi důležité pro ženy, posilují pocit ženskosti. U některých za ten efekt může čistě i jen vůně sama o sobě, již dříve vytvořené asociace (vanilka, růže,…), u jiných se jedná o účinek, který mají na svědomí látky v esenciálním oleji obsažené.

Hledejte inspiraci

Směsi esenciálních olejů s nálepkou afrodiziakální se dají dneska bez problému sehnat a zrovna tak snadno můžeme najít jejich složení, abychom se inspirovali při naší tvorbě. Okoukněte, jak se tyto směsi míchají, a využijte to při míchání vlastních synergií.

Možná vás překvapí, že v řadě směsí najdete levanduli, která je známá svými tlumícími účinky. Pomůže zklidnit, zrelaxovat. A prý platí hlavně na muže. Vždy je doplněná dalšími esenciálními oleji, které ji nenechají, aby nás uspala :).

Nezapomínejte si dělat poznámky, jak k nápadům, které najdete, tak hlavně taky k vlastním experimentům. Zapisujte si všechno, později se k tomu třeba ještě rádi vrátíte.

Jak synergie i jednotlivé esenciální oleje využít?

Možností, jak využít esenciální oleje k vytvoření atmosféry, je veliká spousta.

Nejjednodušší je provonět jimi prostor. K tomu můžeme využít difuzér, případně dobře zvolenou aromalampu. Eventuálně můžeme vyzkoušet i další low-cost domácké způsoby, jak esenciální olej dostat do vzduchu. Třeba položit mističku s vodou a esenciálním olejem na topení. Nebo na plotnu, ale tady velmi opatrně se držet nejnižší možné míry zahřívání. Taky si můžeme vytvořit voňavý sprej.

Další možností je vyrobit si přírodní parfém. Tady už se vyplatí trochu si pohrát s kompozicí a vytvořit starou známou pyramidku. Více o výrobě přírodních parfémů jsem psala tady.

Parfémované kosmetické produkty jako tělová mléka a másla jsou taky skvělou možností.

A samozřejmě masážní produkty. Klasikou jsou masážní oleje, ale skvělé bude i našlehané bambucké.

Voňavá koupel, ta by taky šla, že? Stačí pár kapek esenciálního oleje nebo synergie. Aby nám na hladině neplavala očka esenciálního oleje, využijeme k rozmíchání esencí ve vodě třeba tekuté mýdlo nebo Solubol.

Nakonec, připomenu i to, že některé esenciální oleje lze použít i při přípravě pokrmů a nápojů. Samozřejmě tedy musí být určené přímo pro potravinářské užití, jako třeba ty naše.

Tipy na voňavé kombinace

Míchání esenciálních olejů vůbec nemusí být náročné. Začněte dvěma kousky a pak případně vůni rozvíjejte.

Zkusit můžete třeba…

 

Ještě stojí za to připomenout, že u esenciálních olejů, přestože jsou přírodní, se vyplatí používat je informovaně. Speciálně těhotné a kojící ženy a osoby s chronickou chorobou se mohou u některých esenciálních olejů setkat s kontraindikacemi, obzvláště, pokud se chystají k jejich intenzívnějšímu využití.

dify.cz