Co dělat, když není čas… svačina

Ovesná krabička na svačinu

Nikdy, ale nikdy nesmím zapomenout na svačinu. Už to mám vyzkoušené, pokud to ošidím, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Jenže, ne vždycky je po ruce něco připraveného. Tedy lépe řečeno něco zdravého připraveného doma. A automaty v práci nepřicházejí v úvahu. Naštěstí, dům vždycky dá dostatek surovin, aby se dalo něco bleskurychlého vykouzlit. Naprosto spolehlivou záchranou je takováhle krabička.

Co jsem si do ní dala tentokrát:

  • ovesné vločky – odhadem 4 lžíce (koupit)
  • ovesné otruby – odhadem 2 lžíce (koupit)
  • sušené meruňky – 4 malé kusy (koupit)
  • lněné semínko – odhadem 2 lžíce (koupit)
  • včelí pyl – něco mezi půl a celou lžičkou

Suroviny na rychlou vločkovou směs

Ke krabičce pak přibalím jogurt (tučný) nebo domácí kefír a v práci přidám trošku medu. K tomu ovoce (nejčastěji kiwi a jablka) a dopoledne je bez problému. To pro mě znamená nějaké ty sacharidy – docela v míře, žádná extra nálož, spoustu vlákniny (pozor na meruňky, ty se nezdají!), trochu bílkovin v jogurtu/kefíru, tuky z jogurtu a lněného semínka a nakonec taky všechno to, co se nachází v medu a pylu.

Takových směsí se dá míchat spousta podle momentálních zásob a chuti. Vločky sice tvoří základ, ale zároveň představují něco málo přes polovinu směsi, objem naženou otruby a lněné semínko. Určitě je dobré nepojmout to příliš obilně, zato máme šanci pořádně zapojit semínka a taky včelí pyl krásně zapadne do konceptu.

Krabičká plná ovesných vloček, lněných semínek, pylu a meruněk

dify.cz