4 tipy na jednoduché diy kosmetické dárky

4 tipy na jednoduché diy kosmetické dárky

Vlastnoručně vyrobená kosmetika může hýčkat nejen nás, ale i naše blízké. K nejrůznějším příležitostem jim můžeme nachystat krásné voňavé dárečky, které jsme vyrobili přesně pro ně.

V tomto článku dávám dohromady 4 tipy na jednoduché a bleskově vyrobitelné produkty, které je radost darovat i dostávat.

Pár věcí, které si musíme v začátku ujasnit

Jelikož budeme vyrábět produkt pro někoho jiného, musíme udělat lepší přípravu – lépe si rozmyslet, co budeme vyrábět, jaké suroviny použijeme, vzít v potaz všelijaké další okolnosti.

Zajímat nás bude například to, jaké typy produktů obdarovávaný používá nebo by rád používal, jaké vůně preferuje, zda se drží veganských produktů nebo jestli má například alergie nebo nějaké speciální zdravotní omezení.

U různých produktů hrají tyto faktory různě důležitou roli. Každopádně otázka typu produktu a vůně vyvstává vždycky.

Dál bych určitě vypíchla, že pokud se chystáme vyrobit produkt obsahující vodu, dbáme na správnou konzervaci produktu. U naprosté většiny z nich si vystačíme s běžným konzervantem, třeba Cosgardem (koupit). Chceme, aby produkt měl slušnou životnost a mohl být skladován při pokojové teplotě. A nakonec i u bezvodého produktu myslíme na to, aby byl produkt co nejdéle použitelný, volíme tak dobrý obal – aby nenavlhnul či nezežluknul předčasně.

Balzámy na rty

Balzám na rty patří, jak se říká, do každé kabelky. Může být pěstící i zkrášlující, v tyčince nebo kalíšku a každopádně s krásnou vůní.

Vyrobit můžete úplně obyčejný neobyčejný z oleje vaší volby a včelího vosku. Navíc, klidně místo oleje můžete použít úžasný vanilkový macerát (koupit). Vůni mu můžete dát přidáním esenciálního oleje – moji favoriti jsou jednoznačně pomeranč, mandarinka, máta, z výrazně léčivých bych doporučila rozmarýnu, eukalypt, čajovník nebo levanduli (která ovšem ne všem sedne vůní do balzámu). Další tipy k ochucení balzámy jsem sepsala do jednoho článku.

Při výrobě balzámu do kalíšku přidáme o malinko víc oleje. Trošku třpytu mu propůjčíme přisypáním zlaté, stříbrné nebo bronzové micy. A nebo můžeme rovnou vyrobit rtěnky. No co takhle darovat duo balzám a rtěnka?

Pleťové olejové sérum

Až do nedávna jsme olejová séra našli hlavně mezi produkty luxusní kosmetiky. Dneska víme, že stačí vybrat jeden nebo více kvalitních rostlinných olejů, případně přikápnout nějaký extrakt nebo esenciální olej, a ten luxus máme doma. A naprosto parádní bude, pokud ho uschováme v hezké lahvičce.

Olej vybíráme hlavně dle typu pleti, pro toto období ale můžeme vyrobit univerzálnější výrobek, který bude pečovat o jakoukoliv pleť v náročných chladných měsících. Inspiraci najdete třeba v tomto článku.

Koupelová sůl

Různé soli do koupele jednu dobu ohromně frčely. Vypadají krásně, jsou voňavé a při pohledu na ně se nám vybavuje pohoda teplé vany.

Sůl do koupele vyrobíme ohromně jednoduše, nejtěžší je výběr surovin. Základem bývá mořská nebo himalájská sůl, často obohacená o sůl epsomskou. Pak už jen přidáváme bylinky, koření, pigmenty, vonné substance. Nepoužíváme do ní nic, co obsahuje vodu, naopak olej v menší míře do soli přijít může.

Pěkných efektů dosáhneme vrstvením různě barevných dávek soli, efekt má i dobře zvolená nádoba.

Pevné tělové balzámy

Pevné tělové balzámy si získaly popularitu možná i díky tomu, že jejich výroba je skutečně blesková. Stačí mít po ruce kakaové máslo (nádherně kakaově voňavé najdete tu) a libovolný olej a už máme suroviny pro základ balzámu. Pak jen hledáme ty správné esenciální oleje, skvělou kombinaci (a vlastně i kompletní recept) najdete v tomhle receptu.

Taky je fajn ho vylévat do pěkné formičky a úplně nejkrásnějším dárkem bude, pokud ho darujeme v pěkném obalu, třeba plechové krabičce.

 

Všechny z výše jmenovaných produktů lze vyrobit snadno a rychle, i bez předchozích zkušeností. Na další level je posuneme použitím esenciálních olejů a pigmentů – mic. Tam už si vyhrají i zkušenější mistři, respektive spíš asi mistryně :)

4 Tipy na jednoduché diy kosmetické dárky (nejen k Vánocům)

Pokud vám chybí suroviny, zaskočit pro ně můžete třeba na kosmetikahrou.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky