Základní pomůcky k výrobě DIY kosmetiky

Pomůcky na výrobu domácí kosmetiky

Začínáte s výrobou vlastní kosmetiky? DIY je velkým fenoménem, je to zábavné a velmi užitečné! Velikou výhodou je, že se sami rozhodneme, s čím naši pleť pustíme do kontaktu a co na ni necháme působit. Mnoho z nás už totiž ví, že syntetické, reklamami vychvalované výrobky skutečně nejsou tím nejlepším.

Kromě přírodních surovin se nám bude při výrobě kosmetiky hodit také řada pomůcek.

 

Bez následujících se zřejmě neobejdeme:

Plechový hrníček

Ideální na rozpouštění vosku a tuhých másel (bambuckého, kakaového…). Velikost hrníčku je na výrobu pro vlastní spotřebu více než dostačující.

Trychtýřky

Ty oceníme v mnoha případech, zejména proto, že hrdla mnoha lahviček jsou taaak úzká!

Špachtličky a pipeta

Výroba by měla být vždy co nejčistší a není proto moc dobré sahat na jednotlivé suroviny rukama. Daleko lépe poslouží špachtličky a případně pipeta, pro odměření a snadné míchání tekutých ingrediencí.

Párátka a další míchátka

Na míchání malých množství se mi skvěle osvědčila obyčejná párátka. Párátkonejspíš bylo u zrodu každého mého balzámu na rty nebo rtěnky :).

Mističky a lahvičky

Abychom měli hotové výrobky kam umístit, je důležité neustále sbírat, vyplachovat a schovávat prázdné nádobky a lahvičky. Nesmírně důležité je dobře všechny nádobky vypláchnout. Ideální jsou skleněné, jelikož neabsorbují pachy a neuvolňují se z nich škodliviny.

A samozřejmě, už při pořizování obalů to chce myslet na to, aby se snadno vymývaly.

dify.cz