Uvolněte se s levandulovou solí do koupele!

Domácí koupelová levandulová sůl

Levandule skvěle pečuje o naši pokožku a také nám dovolí uvolnit se. Večer je obzvláště vhodná k provonění místnosti pro klidný spánek. A není nic příjemnějšího, než si dopřát teplou koupel s vůní právě této fialové bylinky. Po náročném dni nám umožní dokonale se uvolnit!

 

Sůl do koupele obsahuje tyto 3 složky:

  • sůl z Mrtvého moře nebo himalájskou sůl
  • levandulový nebo lavandinový éterický olej
  • sušený levandulový květ

Sůl z Mrtvého moře má na naši pokožku úžasné účinky! Tato sůl obsahuje vysoké množství minerálů – draslík, hořčík, sodík, vápník – které naše pokožka během koupele absorbuje. Himalájská zase patří mezi soli s největším množstvím různých prvků. Obecně sůl pokožku čistí, dezinfikuje, pomáhá bojovat s lupénkou, akné a jinými kožními problémy. Pomáhá uvolnit svaly i mysl. Pokožka je po koupeli se solí čistá, hydratovaná a revitalizovaná.

Ozdravná koupel by měla obsahovat menší šálek soli. Pro dokonalé uvolnění ale postačí i menší množství – zato obohacené o levanduli!

Příprava soli do koupele:

Voňavou sůl do koupele budeme mít vyrobenou doslova za minutku. Smícháme sůl (ta moje má hrubší krystalky) s několika lžičkami levandulových květů – záleží jen na vás… Poté přidáme několik kapek éterického levandulového oleje – záleží na množství soli a na požadované intenzitě vůně. Mně stačilo zhruba 10 kapek.

Koupelová sůl z Mrtvého moře s levandulí

dify.cz

4 ks komentářů

  1. Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jakou má sůl do koupele trvanlivost. Chtěla bych ji věnovat jako dárek. Děkuji. Veronika

    1. Dobrý den, Veroniko,
      prakticky neomezenou. Důležitý je ji uchovávat v dobrém obalu, aby se k ní nedostala vlhkost.