Uvolněte se s levandulovou solí do koupele!

Domácí koupelová levandulová sůl

Levandule skvěle pečuje o naši pokožku a také nám dovolí uvolnit se. Večer je obzvláště vhodná k provonění místnosti pro klidný spánek. A není nic příjemnějšího, než si dopřát teplou koupel s vůní právě této fialové bylinky. Po náročném dni nám umožní dokonale se uvolnit!

 

Sůl do koupele obsahuje tyto 3 složky:

  • sůl z Mrtvého moře nebo himalájskou sůl
  • levandulový nebo lavandinový éterický olej
  • sušený levandulový květ

Sůl z Mrtvého moře má na naši pokožku úžasné účinky! Tato sůl obsahuje vysoké množství minerálů – draslík, hořčík, sodík, vápník – které naše pokožka během koupele absorbuje. Himalájská zase patří mezi soli s největším množstvím různých prvků. Obecně sůl pokožku čistí, dezinfikuje, pomáhá bojovat s lupénkou, akné a jinými kožními problémy. Pomáhá uvolnit svaly i mysl. Pokožka je po koupeli se solí čistá, hydratovaná a revitalizovaná.

Ozdravná koupel by měla obsahovat menší šálek soli. Pro dokonalé uvolnění ale postačí i menší množství – zato obohacené o levanduli!

Příprava soli do koupele:

Voňavou sůl do koupele budeme mít vyrobenou doslova za minutku. Smícháme sůl (ta moje má hrubší krystalky) s několika lžičkami levandulových květů – záleží jen na vás… Poté přidáme několik kapek éterického levandulového oleje – záleží na množství soli a na požadované intenzitě vůně. Mně stačilo zhruba 10 kapek.

Koupelová sůl z Mrtvého moře s levandulí

dify.cz

4 ks komentářů