Tipy na DIY kosmetické dárky ke Dni Matek

DIY dárky na den matek

Den matek máme tady. Pokud ještě stále nevíte, co byste své drahé mamince, je tenhle článek přesně pro vás. Je to taky taková malá připomínka toho, jaké úžasné věci se dají jednoduše vyrobit. Navíc všechny jsou otázkou chvilky, takže jsou jako dělané na last minute akci.

Arganový olej

Arganový olej neboli marocké zlato (koupit) je jeden z nejcennějších olejů, se kterými se můžeme setkat na pultech obchodů. Je s oblibou používán na ošetřování očního okolí – bojuje proti vráskám a pomáhá pleti k jemnosti a hebkosti. Stačí do něj přidat pár kapiček esenciálního oleje a máme na světě luxusní, úžasně vonící dárek. Jelikož se bude olej aplikovat na citlivá místa, přidáváme opravdu jen malinko olejíčku, použít můžeme levanduli (koupit), kadidlo (koupit) a úplně nejlépe růžové absolute či růži v jojobě (koupit). Obloukem se ale vyhněte mátě a dalším olejům, které by mohly dráždit.

Balzámy na rty

Balzám na rty je taková DIY klasika. Ale velmi příjemná a nikdy jich není dost.  Receptů na ně je bezpočet. Vlastně se naše volba surovin odvíjí od dvou věcí – co máme doma a jaké vlastnosti od balzámu očekáváme.

Snad nejjednodušší recept se skvělým výsledkem jsme publikovaly někdy na podzim – najdete ho tady. Počítá jen s kakaovým máslem (koupit), kokosovým olejem (koupit) a včelím voskem (koupit). Za běžné kakaové máslo můžete použít měsíčkové kakaové máslo, balzám tak bude mít ještě všechny ty dobré věci z měsíčku. Další výbornou volbou je tenhle.

Balzám si taky úplně říká o vůni – tady doporučuju vanilkový olej/extrakt (koupit). Výsledek je totiž naprosto božský a navíc se podle mého dost dobře hodí právě k této příležitosti.

DIY balzám na rty z domácích ingrediencí

Zázračné univerzální kelímky

Produkty tohohle typu byly jednu dobu ohromně v kurzu. Není divu, šly použít na všechno, byly takovým malým pomocníkem v kabelce. Bohužel ale taky obsahovaly spoustu ingrediencí, o které vůbec nestojíme. Domácí varianta tohoto kelímku je zcela přírodní, voňavá a lépe funguje. Pokud ještě seženete nějaký pěkný obal, je to naprosto parádní dárek. U nás jsme je vyráběly hned dvakrát –  poprvé tady a podruhé tady s kapkou medu.

Pevné tělové balzámy

Pevný tělový balzám z kakaového másla je snad nejjednodušší věc, kterou můžeme doma připravit. Kromě toho mu taky můžeme dát vůni a účinky, jaké chceme, a taky tvar! Takže pokud máte doma třeba formičky na čokoládu, nastal jejich čas.

Jedna z nejosvědčenějších variant je ta s levandulí (koupit), santalem (koupit) a vanilkou (koupit) – recept tady. Voní úžasně, když jsem ho poprvé v práci vytáhla, kolegyně zavětřila a další den jsem jí nesla jeden pro ni. U každého použití se pak rozplývala. Stejně bezvadně ale bude fungovat třeba i jeden esenciální olejíček nebo třeba kapka medu.

 

Podle mě ke Dni Matek taky patří kytička, a to nejlépe v květináči. Taková, která pořádně pokvete a nebo bude sloužit třeba k přípravě čaje.

 

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky