Zázračný kelímek na zimu do kapsy

Zázračný kelímek s medem

Začíná zima a s ní pomalu přicházejí vysušené popraskané rty, suché lokty a podobné drobnosti, které znepříjemňují život. Abychom o rty a pokožku správně pečovali, vyrobíme si zázračný kelímek, který lze využít jako SOS pro naše rty, pleť, ale i ruce, lokty a podobně. Obsahuje jen ty nejlepší složky!

 

Na 1 malý kelímek je potřeba:

V malém plechovém hrníčku na velmi mírném plameni rozehřejeme vosk a bambucké máslo. Přidáme kokosový olej a dobře promícháme. Odstavíme a necháme chladnout, přidáme 3 kapky levandulového oleje a čas od času promícháme. Po dosažení krémové konzistence přidáme trošičku medu a opět promícháme. Směs přendáme do připraveného kelímku a necháme vychladnout.

Dle množství použitého vosku bude mít směs tužší či řidší konzistenci. Tuhost závisí také na teplotě, jelikož kokosový olej je při pokojové teplotě tekutý až krémový, ale v chladu tuhne. Aby byl zázračný kelímek užitečný v zimních dnech, je vhodnější spíše řidší krémová konzistence.

Výroba zázračného kelímku

dify.cz

6 ks komentářů

  1. Nádhera, miluju domácí výrobu, právě jsem ukuchtila zázračný kelímek – balzám na rty, jen s rozdílem silice – došla mi levandule, tak jsem ji nahradila meduňkovou. A spokojenost veliká! Ze zbytku z kastrůlku jsem si namazala ruce a úleva – mám jemňoučké ručičky a ještě k tomu nádherně voní. Uvidím, jestli si kelímek nenechám u nočního stolku…před spaním si namažu ruce i rty a uklidňující vůně meduňky mi pomůže i k lepšímu usínání….Vážně zázračný kelímek:-) Děkuji moc za recept!

    1. Ahoj Evo, promin, nejak se mi tenhle koment neukazal :/ kelimek tak 15-20 ml bych dala, jedna lzicka se pocita jako 5 ml. Co se tyce kokosaku, tak kazdej je trosku jinej, ale tou levanduli se „prebit“ urcite da… jinak bych mozna doporucila nejdriv udelat testovaci kousek pro sebe, nechat ho den vytuhnout… a pak udelat jako darek. Preci jen kazda lzicka i surovina muze bejt trosku jina, tak at se jde na jistotu :)