Konopné semínko (ano, semínko známého konopí)

Loupané konopné semínko

Dlouho jsem chodila kolem něj v obchodech se zdravou výživou, až jsem si ho jednou koupila. Až potom jsem se dozvěděla, jaký zázrak tahle potravina je. A navíc chutná skvěle. Pozor ale, neobsahuje THC!

Velký zázrak v malém semínku!

Konopné semínko je jednou z nejkomplexnějších potravin na zemi. Obsahuje všechny aminokyseliny (dobře stravitelné bílkoviny – ty jsou zastoupeny cca 25ti procenty) a v dokonalém poměru omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny. Významné je také množství obsažené vlákniny a zejména pak celá řada minerálů a vitamínů:

Vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E

Draslík, fosfor, hořčík, chrom, jód, síra, stříbro, vápník, zinek a další…

Konopné semínko obsahuje chlorofyl a lecitin.

Konzumace konopného semínka podporuje imunitu, je vhodná zejména pro sportovce (kterým pomáhá předcházet křečím a lépe budovat svalovou hmotu), těhotné ženy, ale i pro všechny z nás, kteří chceme být zdraví.

Konopné semínko zajišťuje správné fungování celého organismu, stará se o hydrataci všech orgánů, včetně pokožky, zlepšuje zažívání.

Doporučuje se jako prevence i součást léčby následujících onemocnění a potíží: kardiovaskulární onemocnění, onemocnění kůže (akné, ekzém, vyrážky), cukrovka, vysoký cholesterol, astma, vyčerpanost, migrény, lámavé vlasy a nehty.

Loupané konopné semínko obsahuje přibližně 590 kcal/100 g. Denně se doporučuje konzumovat 1 až 2 polévkové lžíce.

Už máte na semínko chuť?

Konopné semínko v kuchyni

Konopné semínko je úžasně univerzální! K přímé konzumaci se hodí loupané semínko – používejte ho pouze ve studené kuchyni tak, aby si zachovalo všechny zdraví prospěšné látky. Já ho přidávám prakticky kamkoli. Abych na něj přes den nezapomněla, obvykle si ho nasypu hned ráno do ovesné kaše nebo ovocného salátu. Má velmi jemnou, podle mě hrozně příjemnou chuť – takovou lehce do oříškova. Když to nestihnu ráno, přimíchám ho do zeleninového salátu nebo ke kuskusu v průběhu dne.

Loupané konopné semínko prodává třeba Country Life.

dify.cz