Esenciální olej rozmarýn lékařský nejen pro lepší paměť

Rozmarýnový esenciální olej

Rozmarýn je vcelku běžná bylinka, jeho esenciální olej ale už tak rozšířený není. A to je velká škoda!

O rozmarýnovém oleji

Esenciální olej se získává parní destilací z listů rostlinky rozmarýnu lékařského (Rosmarinus officinalis). Můžeme se setkat s několika odlišnými variantami. Barva rozmarýnového oleje je velmi nevýrazná a konzistence řidší. Aroma je z počátku středně silné. Ve vonných esencích se rozmarýn používá v pozici srdce vůně.

Jak rozmarýnový olej voní?

Každý máme od esenciálního oleje nějaké očekávání, co se týče jeho vůně. Rozmarýn moje očekávání překonal. Jeho aroma je lehce bylinné, ale také svěží a nasládlé. Pro mě velmi příjemné.

Rozmarýn a paměť

Rozmarýnový olejíček jsem objevila při pátrání po přírodních prostředcích na podporu paměti. Dle mnoha zdrojů má blahodárný účinek na centrální nervový systém a speciálně mozek. Výsledkem je zvýšená bdělost a lepší paměťové schopnosti.

K tomuto se ještě přičítá tlumení migrén, pocitu schvácenosti a odstraňování bolestí hlavy.

Další účinky rozmarýnového esenciálního oleje

Rozmarýn působí proti zadržování vody v organismu. Kromě otoků může pomoci redukovat i celulitidu a centimetry, které jsou způsobeny ne tukem, ale zadrženou vodou v těle. Ulevuje při menstruaci.

Antiseptické a protizánětlivé účinky mají velký význam v mnoha situacích. Pomáhají jak při různých infekcích trávicího traktu, tak třeba při artritidě, revmatismu.

Dýchací ústrojí použití rozmarýnového oleje taky ocení. Má totiž blahodárný vliv při bronchitidě, kataru, kašli či astma. K tomu pomohou nejen jeho antibakteriální a antivirální schopnosti.

Péče o ústní dutinu je dalším bodem v seznamu. Olej ničí bakterie, takže pomáhá dásním a zubům udržet se fit.

Rozmarýn je také využívaný k péči o vlasy a k podpoře jejich růstu, protože vede k lepšímu prokrvení pokožky hlavy. Pomáhá bojovat proti lupům.

Zapomenout nesmíme ani na vliv rozmarýnového oleje na kůži. Je využíván k léčbě akné, ekzémů i jiných chorob kůže.

Bezpečnost s rozmarýnovým olejem

Rozmarýnovému oleji by se měly vyhnout těhotné ženy a osoby trpící epilepsií.

 

S rozmarýnovým esenciálním olejem si můžete připravit třeba jablečný ocet na vlasový oplach, jablečný ocet s rozmarýnem a mátou na vlasy, čistící pleťový olej nebo ho přidat do univerzálního kelímku.

Rozmarýnový esenciální olej můžete koupit tady.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky