Domácí jogurtová pleťová maska s ovsem a kávou

Domácí jogurtová pleťovámaska s ovsem a kávou

Už dlouho si říkám, že je zase čas na pořádnou domácí pleťovou masku. Jenže znáte to. Vyhradit si večer aspoň dvacet minut není vždy úplně snadné. Tato maska je ale super jednoduchá, docela dobře na obličeji drží a pokud máte rádi vůni čerstvě mleté kávy, náramně si ji užijete.

 

je potřeba smíchat jenom:

  • lžičku bílého jogurtu, čím tučnější tím lepší
  • lžičku jemně drcených ovesných vloček (nebo tak jemných, jak vám vyhovuje)
  • půl lžičky mleté kávy, ideálně doma mleté
  • půl lžičky medu

Všechny ingredience pěkně smícháme a vyrobenou masku nanášíme na očištěnou pleť. Jak směsí masírujeme pokožku, maska houstne a na pleti zůstává bez odpadávání. Masce dáme jejích 15 minutek a smíváme.

 

Ovesné vločky pleť dobře čistí, ale nevysušují, jsou velmi dobře použitelné i pro pleť mající sklon k pupínkům.

Téma kofein a káva obecně v kosmetice je docela problematické. Na jedné straně jsou spousty kosmetických výrobků vynášejících jejich účinky do nebe, na druhé straně jsou zdroje hlásající: „na kávu zapomeňte“. Snažila jsem se tedy najít nějaké argumenty. Dle řady výzkumů zabraňuje poškození kůže, která byla vystavenena UV záření. V dalších účincích jsou zatím mé zdroje příliš nejednotné a málo konkrétní. Pro mě byla káva v tuto chvíli hlavně jemným abrazivním pomocníčkem a pak také tím, co dalo masce tu dokonalou vůni.

Med je skvělou složkou přírodních kosmetických produktů, o tom není pochyb. Má desinfekční účinky, napomáhá hojení, hydrataci a působí proti poškození buněk následkem působení vnějších vlivů.

Jogurt je další ingrediencí, která se moc dobře hodí do našich kosmetických výtvorů. Na internetu na něj všichni pějí chválu. Z mého pohledu pomáhá hlavně k hladší, hydratované pokožce a stáhnutí pupínků. Kromě toho působí taky proti bakteriím a kvasinkám. V některých případech může pomoci stáhnout červený tón kůže. Velký díl na jeho pozitivních účincích má kyselina mléčná. Je jednou z AHA kyselin. V naší masce však nebude v takové koncentraci, v jaké se vyskytuje v komerčních přípravcích. Bude ale přírodní a mnohem šetrnější.

Celkový účinek masky bych hodnotila jako hydratační, středně vyhlazující a určitě bych neměla zapomenout na docela slušnou schopnost čistit póry. A ta vůně? Skoro jako pravé tiramisù.

dify.cz