Minutová růžová pleťová voda

Recept na jednoduchou diy pleťovou vodu z růžového hydrolátu

Na vlastní kosmetice mám ráda, že její příprava může být ultrarychlá. Růžový hydrolát je skvělý i sám o sobě, ale já do něj přidala ještě lahůdky – geranium a kadidlo. Tyhle tři ingredience pomáhají pleti k zachování mladistvého vzhledu a bojují proti vráskám. Pleť je po vodě krásně sametově hebká. Navíc díky gerániu bude naše voda vonět ještě růžověji.

Pokud používáte k péči o pleť oleje, tato voda je pro ně ideálním základem.

Pro lepší rozptýlení esenciálních olejů v hydrolátu jsem přidala Solubol, který je kompletně přírodní. Neudrží sice esence rozptýlené po celou dobu, ale stačí před použitím lehce protřepat a udělá svoje kouzlo.

 

 Použila jsem:

 

Všechny ingredience smísíme v lahvičce a máme hotovo.

 

Toto množství bychom měli spotřebovat dostatečně rychle na to, aby nám voda vydržela mimo lednici bez konzervantu (i když Solubol obsahuje extrakt z rozmarýnu a esenciální oleje urč. konzervační účinky kdyžtak mají). Nicméně pokud chcete, můžete přidat konzervant (my používáme Sharomix), tak 4 kapky.

Nějakou dobu po protřepání pravděpodobně uvidíme, že se složky oddělily a na povrchu je slabý kroužek z esenciálních olejů a Solubolu. To je v pořádku. Při lehkém protřepání před použitím se všechny složky opět spojí.

Určitě doporučuju uchovávat v tmavé skleněné lahvičce a za mě jsou nejpraktičtější ty s širokým hrdlem, protože se dobře vymývají.

Recept na jednoduchou diy pleťovou vodu z růžového hydrolátu s kadidlem a gerániem

dify.cz