Esenciální oleje s afrodiziakálními účinky

Esenciální oleje s afrodiziakálními účinky

Blíží se den svatého Valentýna a s ním i skvělá příležitost vytáhnout téma esenciálních olejů a jejich afrodiziakálních účinků. Protože těch, které je mají, je spousta. Zdaleka se nemusíme omezovat jen na ylang-ylang nebo vanilku.

Esenciální oleje nám přináší široké spektrum účinků, mimo jiné nám pomůžou se uvolnit, odplavit stres a napětí, navodit chuť do života. Podpoří prokrvení těla a umožní nám lépe prožívat současnost.

Vytáhla jsem několik zajímavých možností, všechny docela dostupné. U každé z nich poznamenávám její nejdůležitější účinky.

Ať si vybereme jakýkoliv, možností použití je spousta. U čistých esenciálních olejů můžeme připravit masážní oleje, parfémy, ambientadory nebo jednoduše využít aromalampu nebo difuzér. U esencí v olejovém základu bude nejjednodušším způsobem použití namíchání masážních olejů nebo olejových parfémů.

A samozřejmě, uvedené esenciální oleje mají ještě mnoho dalších zajímavých účinků, takže je široce uplatníme i při jiných příležitostech.

Všechny esence i esence v nosném oleji najdete na kosmetikahrou (odkaz je v závorce).

Růže

Růže je symbolem lásky a romantiky a už jen proto funguje jako afrodiziakum :). Působí dobře na psychiku, podporuje sebedůvěru, zlepšuje prokrvování.

Růžový esenciální olej, respektive růžové absolue je dosti drahé. Můžeme ho ale koupit v nosném oleji, třeba jojobovém. Poslouží stejně dobře a nezruinuje nás. (koupit). A další alternativou je i růžová voda (koupit).

Palmarosa

Palmarosa je do značné míry podobná růži, co do vůně i účinků. Pomáhá bojovat proti únavě, pocitu vyčerpání, stresu. (koupit)

Ylang ylang

Ylang ylang patří mezi nejznámější rostlinky s afrodiziakálními účinky. Jeho sladká vůně mimo jiné uklidňuje, uvolňuje, pomáhá odstraňovat strach a úzkost a prohlubuje prožitky. Pozor ale u nízkého tlaku, může ho eventuálně ještě více snížit. (koupit)

Santálové dřevo

Santál pomáhá navodit pocit relaxace, používá se k i přípravě prostředí pro meditaci. Podporuje pocit napojení na druhého. Taky se říká, že je složením podobné lidským feromonům. (koupit)

Šalvěj muškátová

Šalvěj muškátová podporuje uvolnění a pocit spokojenosti nebo dokonce euforie. Kromě toho má pozitivní vliv na ženské hormony. Rozhodně to ale neznamená, že by účinkovala jen na ženy, naopak. (koupit)

Zázvor

Kořenitý zázvor zahřívá a celkově probouzí tělo i ducha, posiluje libido a pomáhá odstraňovat stres. (koupit)

Pačuli

Pačuli patří mezi nejvyhlášenější afrodiziaka. Zde ovšem třeba říct, že ne každému svojí vůní sedne. Patří mezi oleje, které časem zrají, takže se může stát, že nám začne vonět až po nějaké době, co ji budeme mít ve skříňce.

Pačuli uvolňuje, posiluje pocit spokojenosti, navozuje intimní atmosféru. Údajně taky tvoří jednu ze složek směsi olejů, které si využívají při tantrických praktikách. (koupit)

Jasmín

Jasmín se pyšní krásnou ženskou vůní a je tradičně pokládán za afrodiziakum. Pomáhá odplavit stres a špatnou náladu. V některých kulturách se považuje za přírodní prostředek k odstranění depresí. (koupit)

Esenciální oleje s afrodiziakálními účinky (aromaterapie a domácí kosmetika)

Jakýkoliv z těchto éterických olejů poslouží parádně sám o sobě nebo ho můžeme doplnit o další, pokud budeme mít chuť. Jestli se nám zachce parfému, můžeme počítat s tím, že prakticky všechny výše jmenované nás poslouží jako srdce nebo základ a jejich vůně nás bude těšit relativně dlouho.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky