6 tipů, jak si oblíbit kokosový olej

Kokosový olej a jak ho využít

Na kokosový olej prostě nedáme dopustit. Vzpomínám si ale ještě živě na chvíle, kdy jsem tak úplně nevěděla, co s ním. Pokud jste na tom stejně, čtěte dále. A pokud už jste zkušenější milovníci kokosového oleje, tohle vám bude sloužit jako malá připomínka toho, jak úžasný a skvělý kokosový olej je:)

  1. místo pleťového krému – asi nejčastější způsob použití kokosového oleje v mém případě. Pleť je pak hydratovaná a má zdravější barvu (a ranní pohled do zrcadla je o něco příjemnější :))
  2. ošetření pupínků – spolu s levandulovým olejem je výborný na uklidnění pupínků, ať už na obličeji nebo kdekoliv jinde. Obzvlášť přes noc často udělá zázraky.
  3. olej po holení/epilaci – zklidňuje a desinfikuje pokožku
  4. vlasová kúra – hodinku nebo dvě před mytím vlasů nanést trochu kokosového oleje a lehce vmasírovat i do pokožky, poté dobře smýt jemným šamponem. Lepší než jakýkoliv dosud vyzkoušený komerční kondicioner.
  5. do snídaňových vloček – lžička oleje do vloček jim dodá lehkou kokosovou chuť a našemu tělu energii a mnoho velmi prospěšných látek
  6. rafinovaný na vaření a smažení – jelikož byla odstraněna kokosová chuť, lze výborně použít i do slaných jídel a vydrží vysoké teploty, netvoří škodliviny, přesto zdraví prospěšné kyseliny zůstávají aktivní

Jinak prvotřídní panenský kokosový olej v BIO kvalitě máme tady.

dify.cz