6 tipů, jak si oblíbit kokosový olej

Kokosový olej a jak ho využít

Na kokosový olej prostě nedáme dopustit. Vzpomínám si ale ještě živě na chvíle, kdy jsem tak úplně nevěděla, co s ním. Pokud jste na tom stejně, čtěte dále. A pokud už jste zkušenější milovníci kokosového oleje, tohle vám bude sloužit jako malá připomínka toho, jak úžasný a skvělý kokosový olej je:)

  1. místo pleťového krému – asi nejčastější způsob použití kokosového oleje v mém případě. Pleť je pak hydratovaná a má zdravější barvu (a ranní pohled do zrcadla je o něco příjemnější :))
  2. ošetření pupínků – spolu s levandulovým olejem je výborný na uklidnění pupínků, ať už na obličeji nebo kdekoliv jinde. Obzvlášť přes noc často udělá zázraky.
  3. olej po holení/epilaci – zklidňuje a desinfikuje pokožku
  4. vlasová kúra – hodinku nebo dvě před mytím vlasů nanést trochu kokosového oleje a lehce vmasírovat i do pokožky, poté dobře smýt jemným šamponem. Lepší než jakýkoliv dosud vyzkoušený komerční kondicioner.
  5. do snídaňových vloček – lžička oleje do vloček jim dodá lehkou kokosovou chuť a našemu tělu energii a mnoho velmi prospěšných látek
  6. rafinovaný na vaření a smažení – jelikož byla odstraněna kokosová chuť, lze výborně použít i do slaných jídel a vydrží vysoké teploty, netvoří škodliviny, přesto zdraví prospěšné kyseliny zůstávají aktivní

Koupit kokosák můžete třeba na kosmetikahrou.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky