Voňavý pleťový krém s frangipanií

Recept na pleťový krém s mandlovým olejem, růžovou vodou a panthenolem

Zase bylo na čase vyrobit nějaký výživný pleťový krém. A protože je jaro, přijde mi to skvělý čas na to přidat do krému převoňavou frangipanii (bot. jméno plumeria). Mám ji v 3% koncentraci v jojobě z Kosmetika hrou. Je to vzácná exotická sladká květinová vůně, která pomáhá uvolňovat nervy, navozovat stav pohody a spokojenosti. A v pleťových produktech má anti-aging efekt.

 

Samozřejmě recept si můžete upravit dle svého a přidat si svoji oblíbenou esenci. Pokud to bude čistá esence, přidala bych nějakých 8-10 kapek v závislosti na tom, o jakou esenci se jedná. Pokud sáhnete po esenci/absolui v základovém oleji, pak přikápněte stejné množství, jako je v receptu, nebo o něco víc pro silnější vůni.

 

Suroviny na zhruba 50 ml:

  • 30 g vodní složky (třeba růžového hydrolátu)
  • 10 g oleje – třeba mandlového
  • 3 g emulgátoru – třeba Olivemu 1000 
  • 15 kapek frangipanie v jojobě
  • 0,5 g panthenolu 
  • 6 kapek Cosgardu, případně jiného konzervantu v odpovídajícím množství

bonus pro pleť navíc: 15 kapek skvalanu

Recept na pleťový krém s mandlovým olejem, růžovou vodou, panthenolem a frangipanií #diy kosmetika

Postup:

Připravíme si vodní lázeň pro zahřívání surovin – pánev se širším dnem naplníme vodou a dáme ji hřát. Do jedné mističky odvážíme vodní složku, do druhé olej a emulgátor. Obě nádobky dáme do vodní lázně rozehřát.

Necháme emulgátor v oleji rozpustit, můžeme mu pomoct mícháním.

Když se emulgátor v oleji zcela rozpustil, je na čase vyndat z vodní lázně jak nádobku s olejovou směsí, tak nádobku s vodou.

Ohřátou vodu vlijeme do olejové směsi a začneme míchat. V tuhle chvíli nám nejlíp poslouží malý kapučínovač, ale i s metličkou to zvládneme, jen nám to dá více práce.

Obě složky se spojí a vznikne řídký krém nebo velmi jemná pěnička. Mícháme dále. Kapučínovač můžeme vyměnit za metličku – díky tomu to krému už nevneseme tolik bublinek.

Jakmile krém zchladne a vidíme, že má finální konzistenci, přikapeme konzervant, frangipanii (esence) a panthenol, dobře vmícháme a přemístíme do obalu.

 

Domácí pleťový krém s mandlovým olejem a panthenolem - recept (diy kosmetika)

 

dify.cz