Transparentní tmavorůžová rtěnka

Recept na transparentní sytě růžovou rtěnku

Nutně jsem potřebovala novou rtěnku! A taky jsem chtěla použít jeden z pigmentů, co jsem si dovezla nedávno – micu purpurovou. Tentokrát jsem ale chtěla vyrobit jen jednu tyčinku, vyrábění po párech nebo dokonce po více kusech mě moc nebaví. Přeci jen rtěnku nenosím každý den a zásoby věcí jsou přesně tím, čeho se chci zbavit.

Co se týče micy, tak ta jde spíš do fialova. Po namočení v olejové směsi ještě trošku víc zfialoví, opticky zchladne, čehož já jsem se, popravdě, nejdřív trošku lekla. Proto jsem do ní přidala ještě micu španělská červeň, abych se zbavila světlého chladivého tónu. Výsledkem je docela sytý purpurový odstín. Po nanesenení je ale rtěnka transparentní, takže je tak akorát výrazná a teď v létě sedne obzvlášť dobře.

Update – musím říct, že drží lépe než ty dvě minulé (tahle a tahle).

Suroviny (na 1 tyčinku):

Pokud nemáte k dispozici váhu s přesností na 0.1 nebo 0.01 g, pak můžete použít recept na některou z předchozích rtěnek a zaměnit pigmenty za ty uvedené v tomto receptu.

Nově jsem si oblíbila malou hrnečkovou odměrku z nerezu na tavení malého množství surovin (z té sady, o které píšu tady).

Postup:

Odvážený vosk a olej dáme společně tavit do vodní lázně.

Připravíme si čistou tyčinku – sešroubujeme ji na nejnižší pozici a položíme na podložku.

Do roztavené směsi vmícháme jíl a pigmenty a nakonec vmícháme esenciální olej.

Směsí naplníme tyčinku a necháme ztuhnout.

Recept na purpurovou rtěnku
Jedna vrstva rtěnky

Jednoduchý recept na krémovou transparentní rtěnku v purpurové barvě

dify.cz