Rozjasňovač v tyčince

Recept na přírodní diy rozjasňovač v tyčince

Vyrobit si vlastní krémový rozjasňovač v tyčince je tak easy! Nejtěžší na tom je vybrat si definitivně, jakou micu nebo jejich směs do něj použijeme.

Původně jsem chtěla jako obal použít kalíšek, ale pak jsem si vzpomněla na to, že stejnak větší úspěch u mě mají tyčinky. Protože jsou prostě praktičtější. A na to bychom měli myslet vždycky – a produkt udělat tak, abychom ho pohodlně a tedy i rádi používali.

 

Suroviny na jednu tyčinku (zhruba 5 ml):

Recept na přírodní diy rozjasňovač v tyčince (diy dekorativní kosmetika)

Postup:

Připravíme si vodní lázeň, tyčinku si sešroubujeme na nejnižší pozici a postavíme ji třeba na kus papíru.

Všechny suroviny (kromě EO) odvážíme do malé nádobky, ve které je budeme rozpouštět. Jelikož surovin máme opravdu maličko, vyplatí se použít co nejmenší nádobku, aby zbytečně moc směsi neulpělo na stěnách.

Jakmile je směs dokonale rozpuštěná a pigment v ní promíchaný, můžeme vmíchat ještě esenci. Směs vlijeme opatrně do tyčinky a dáme do ledničky ztuhnout.

 

Recept na přírodní diy rozjasňovač v tyčince (diy dekorativní kosmetika)

 

Poznámky:

Micu si můžete přidat v množství, které vám bude vyhovovat. Třeba tahle zlatavá je překrásná a pokožku přirozeně prozáří. Dobře se kombinuje i s dalšími barvami, třeba s různými odstíny červené a růžové v případě, že ji lehce aplikujeme přes rtěnku.

Zajímá vás téma pigmentů? Mrkněte na tenhle článek.

Pokud se vám náhodou trošku směsi vylije vedle, můžete ji seškrábnout a znovu roztavit. Proto je dobré mít skutečně čistý pracovní prostor a pod tyčinkou podložku.

 

 

dify.cz