Proč dělat domácí jogurt? Důvodů je mnoho!

Důvody, proč dělat domácí jogurt

Říkáte si, proč se dělat s domácím jogurtem, když jsou metrové chlaďáky plné jogurtů v každém supermarketu? A že přeci nebudete kupovat jogurtovač, abyste to třikrát zkusili a pak mu stěží hledali místo věčného odpočinku? A že je to složité? Není! Já si jsem se přesvědčila o tom, že domácí jogurt za to stojí..že stojí za těch pár minutek práce a nulové investice. Tady je dozvíte proč..

  • protože vy si ho kontrolujete..vy sami víte, co jste do něj dali a co se s ním dělo. Žádná chemie, žádné plastové obaly, zahušťovadla, ochucovadla ani regulátory kdečeho, ani skladování za pochybných podmínek.
  • protože domácí jogurt je opravdu čerstvý.. není nic lahodnějšího než čerstvě udělaný, voňavý jogurt, který pobyl jen chvilku v ledničce, aby se schladil.
  • protože chuť je podle vašeho gusta..chutná vám tak a tak kyselý, chcete určitou hustotu? Zkoušejte a najděte si vaše optimum. Jakmile do toho proniknete, uděláte si přesně takový jogurt, na jaký máte chuť.
  • protože jogurt bude obsahovat tolik tuku, kolik chcete..pro každý účel se hodí jinak tučný jogurt a vy tomu jednoduše přizpůsobíte základní surovinu..
  • protože ušetříte životní prostředí, odpadkové pytle i cestu s nimi..odpadu z kupovaných jogurtů je skutečně hodně..pokud budete navíc kupovat čerstvé mléko točené do lahve, budete si užívat jogurt, aniž byste produkovali jakýkoliv odpad
  • protože doma vyrobený jogurt je levný..i cena domácího jogurtu může hodně potěšit..Náklady na litr jogurtu jsou cena litru mléka a jeden kelímek kvalitního jogurtu jednou za čas. Otázku využití našeho domácího jogurtu opakovaně na další dávky nechám prozatím otevřenou. Zatím ale dle mnoha zahraničních blogů to funguje, za dodržení jistých podmínek – třeba co nejmenší časové rozestupy mezi dávkami. Určitě se k tomu vrátím, až budu mít dostatek vlastních zkušeností.

A poslední a neméně důležitý důvod: protože vám váš vlastní jogurt chutná mnohem, mnohem lépe a je to skvělý pocit vědět, že jste si ho sami s láskou vypěstovali :)

Důvodů pro domácí jogurt je spousta

dify.cz