Pevný parfém – základní recept

základní DIY recept na pevný parfém

Pevné/tuhé parfémy patřily mezi první věci, které jsem k samovýrobě objevila v knihách o aromaterapii. Nicméně musím říct, že jsem jejich kouzlo zatím bohužel neobjevila. A možná je to dost škoda. Většinou na ně prostě úplně zapomenu.

Každopádně pevný parfém je hodně jednoduchý na výrobu a může být výborným dárkem. Jediný drobný háček je ve výběru esenciálních olejů. Ale i tady existují metody, jak si to usnadnit. Třeba si vybrat některý z olejů, který dostatečně zajímavě voní i samotný. A nebo si najít osvědčené kombinace. Ať už na internetu nebo udělat pár pokusů. Já už takovou jednu svoji odzkoušenou kombinaci mám – kadidlo a pomeranč. Tyhle dvě vůně můžu kdykoliv a do čehokoliv.

Já osobně mám na tento druh produktů docela ráda obyčejné plastové tyčinky (koupit), ale pokud byste parfém chtěli darovat, určitě se dají vybrat různé krásné obaly, třeba ve formě přívěsku.

Jinak tenhle recept je z knížky Přírodní kosmetika – jak na to, o které jste si tu mohli počíst v recenzi před nějakou dobou.

Suroviny:

Z uvedeného množství surovin by mělo vyjít zhruba 44 ml výrobku. Množství esenciálního oleje je orientační, některých dráždivějších by bylo vhodnější dát méně.

Ve vodní lázni rozpustíme vosk s olejem, pomůžeme si mícháním.

Nádobku z lázně vyndáme a do směsi dobře vmícháme esenciální olej/oleje.

Směs přelijeme do obalu a můžeme dát ztuhnout do ledničky.

A PS.: pokud budete míchat nějaké speciální voňavé směsi, je lepší, když si pak před výrobou pevného parfému chvíli počkáte. Respektive když smícháte esenciální oleje a vyčkáte tak 10 dní a až pak si vyrobíte parfém v tyčince. Mezitím bude směs vůní pracovat.

dify.cz

2 ks komentářů

    1. Ahoj Eliško, moc díky za koment! Ono teoreticky tohle jde připravit z čehokoliv, co voní :) Ale co mám zkušenost, tak běžné maceráty bývají slabší a tudíž nedostatečné. Ale uvidíš, jak to dopadne. Já sama s šeříkem, abych se přiznala, nikdy nepracovala, nikde v okolí nejsou. Jinak budu ráda, pokud dáš třeba vědět, jak to vyšlo.
      PS: díky moc za odkaz! :)