Naše nejžhavější novinky: leden 2020

Poslední novinky značky Terpenic Labs

Prakticky každý měsíc jsme teď s velkým nadšením přidávaly nové produkty do e-shopu. Teď v lednu jsme ale naši nabídku dokompletovaly několika kosmetickými surovinami, díky kterým se řádně rozšíří naše možnosti tvoření. A taky jsme přidaly řadu dalších terpenických produktů. Třeba takové, co budou skvělou součástí zelené lékárny. Z toho všeho máme velkou radost. Co tedy u nás nově najdete a proč?

Aromakapsle pro vnitřní užití

Kapsle s esenciálními oleji pro vnitřní užívání

Malá kapsle naplněná esenciálními oleji, která umožňuje jejich vnitřní užití, už má jméno. Je to aromakapsle. A my aromakapsle nově dovážíme do Česka! Tyhle malé tobolky patří mezi terpenické novinky. Jsou v BIO kvalitě a byly vyladěné tak, aby umožňovaly snadné a bezpečné užívání olejů vnitřní cestou (skoro) všem. A samozřejmě taky aby přinesly účinky, které hledáme. Zatím máme v nabídce kapsle na detox a taky pro podporu těla v období nachlazení.

Aromacaps DETOX Aromacaps DÝCHÁNÍ

Sirupy na nachlazení

Další skvělá novinka, která vnese sílu esenciálních olejů do života každého. Sirupy EXPECTUS máme ve dvou verzích, jeden pro dospělé a druhý pro děti. Obsahují výtažky z rostlin, esenciální oleje, ale taky třeba propolis a jsou vyrobené na medovém základu. Žádné cukry, žádná sladidla, jen čistý med. Díky tomu mají mnohem lepší složení než ostatní sirupy, což má vliv nejen na jejich účinky, ale taky na chuť. A lepší chuť ti nejmenší určitě ocení.

Sirup pro dospěléSirup pro děti

Emulgátor Montanov 68

Jdeme ke kosmetickým surovinám. Montanov 68 nebo taky emulgační vosk 68 slouží k výrobě nejrůznějších emulgovaných produktů, nicméně v praxi ho budeme využít zejména k výrobě krémů. Je autoemulgační (tedy nepotřebuje k sobě žádnou další látku) a slouží k výrobě emulzí typu olej ve vodě. Řadí se mezi přírodní emulgátory. Používá se ho menší množství ve srovnání s jinými emulgátory (třeba Olivemem 1000) a do lehčích krémů ho lze dávkovat ještě méně a doplnit troškou xanthanu. Hotové produkty se vyznačují krásnou krémovostí a dobrou stabilitou (i při nízkém pH produktu).

Jinak proč jsem se na něj moc těšila? Protože už mě moc nebaví krémy s Olivemem 1000, jejich struktura mi vlastně nikdy dokonale nesedla. Jako kdyby v nich něco chybělo.

Emulgátor Montanov 68

Decyl glucoside

Decyl glukosid nebo taky cukrová pěna je univerzálním jemným tenzidem přírodního původu. Slouží k výrobě mycích a pěnivých produktů, hlavně tedy šamponů a sprchových gelů. Je bioodbouratelný a je vhodný i pro ty nejmenší a nejcitlivější, užijeme ho tak pro celou rodinu.

Vždy se při přípravě produktů ředí, dle toho, jak silné mycí účinky potřebujeme. A o čem se většinou tolik nemluví, je, že tenzid umí emulgovat a tedy že nám pomůže rozptýlit esenciální oleje ve vodě. Takže už víte, jak si snadno připravit voňavou koupel?

Pokud se vám přeci jen zdá, že míchání produktů z decyl glukosidu je možná složité, tak mrkněte na naši tekutou mýdlovou bázi na tělo i vlasy. Je s ní velmi snadné pořízení, má pečlivě vyladěné složení, je jemná a úžasně široce použitelná. Můžete si s ní hrát, ale můžete ji vylepšit třeba i jen vaší oblíbenou esencí a rostlinným olejem pro extra výživu.

Decyl glucoside

Konzervant Sharomix C8

Konzervant jsme vzaly do party, protože bez něj se pořádné kosmetické tvoření neobejde. Je určen do produktů, které obsahují vodu a tudíž se kazí. Působí proti širokému spektru mikrobů. Zase patří mezi ingredience vhodné do přírodní kosmetiky. Použití i dávkování má velmi podobné běžným konzervantům, třeba Cosgardu.

Jinak nemůžu nezmínit ještě jednu jeho velkou výhodu – a to je pěkná cena. Tudíž pokud jste se vyhýbali výrobě kosmetiky s vodní složkou proto, že byste pořád museli dokupovat ne zrovna levný konzervant, tak tu máme řešení :).

Konzervant Sharomix C8

Bambucké máslo

Vysoce kvalitní BIO bambucké máslo bez vůně

Bambucké nám skutečně chybělo. Proto jsme rády, že tentokrát se na něj dostalo. Je BIO a je lehce rafinované, aby mělo ideální vlastnosti pro široké použití v kosmetice i potravinách. Díky tomu bude příjemné i těm, kteří nemají rádi přirozenou vůni bambuckého. Vůbec není třeba ho s čímkoliv míchat, protože je úžasné samo o sobě. Ale jinak ho samozřejmě najdeme ve spoustě receptur, už dlouho s ním pracujeme. Taky patří mezi top produkty pro péči o dětskou pokožku.

BIO bambucké máslo

Včelí vosk

Vysoce kvalitní čištěný přírodní včelí vosk do kosmetiky i jídla

Okolo včelího vosku bylo poslední dobou dost diskusí a je to dobře. Člověka totiž běžně vůbec nenapadne, co všechno může být s obyčejným včelím voskem špatně, pokud se bavíme o jeho použití do kosmetiky a už tuplem do jídla. Jsme proto rády, že ten náš vosk nejenže je bezpečný do kosmetiky, ale lze ho použít i potravinářsky. A že tento fakt potvrzují laboratorní testy. Zatím jsme vzaly klasický přírodní včelí vosk, který se díky formě peciček snadno dávkuje. Nemá výraznou medovou vůni, takže se nebije v produkctech s esencemi.

Včelí vosk přírodní

Synergie do difuzéru

Terpenici mají řadu dokonale vyladěných synergií, tedy směsí esenciálních olejů, které jsou přímo dělané pro použití do difuzéru. Vybraly jsme z nich takové, aby si každý našel, co má rád. Výhodou synergie je, že byla pečlivě sestavená odborníky s tím, že se jednotlivé esenciální oleje krásně doplňují a společně přinášejí požadované účinky. A další výhodou je taky jejich cena – prodávají je v 30ml balení a jsou cenově výhodnější.

Synergie do difuzéru a aromalampy

Esenciální oleje

Přidaly jsme ještě pár esenciálních olejů, většina je zase BIO a/nebo v potravinářské kvalitě. Moc jsme se těšily na černý smrk a muškátový oříšek, dvě super esence. Patří mezi adaptogeny, což ocení všichni, kdo bojují s „moderními nemocemi“, se stresem nebo i jen zimním nedostatkem energie. Přidaly jste taky španělskou šalvěj a cejlonskou citronelu. A německý heřmánek. A italskou slaměnku. Tyhle dva poslední patří mezi vzácné esenciální oleje, které jsme na našem wish listu měly už dost dlouho.

 

Nakonec, asi nemusím říkat, že sestavit tuhle poslední objednávku bylo těžké, protože bychom byly nejradši objednaly všechno. Jinak jak je terpenickým zvykem, všechny suroviny pocházejí od pečlivě vybraných dodavatelů a jsou podrobovány přísným laboratorním testům pro ověření kvality. A hned poté jsou baleny, aby si zachovaly svoji kvalitu a čerstvost. Děkujeme za to! :)

 

 

dify.cz