4 tipy na voňavé dárky

4 tipy na voňavé dárky nejen k Vánocům

Dochází vám fantazie, co nadělit svým nejbližším? Máme pro vás čtyři voňavé tipy. Kromě krásné vůně potěšující nosík nabízejí i jasný užitek a jsou skvělé i pro minimalisty.

Aromadifuzér

Aromadifuzér není jen o tom, moct si to doma „udělat voňavé“. Díky aromadifuzéru můžeme jednoduše a zdravě doma rozptylovat esenciální oleje, které nás podpoří – podpoří naše tělo v boji s nachlazením, pomůžou nám se soustředit nebo třeba uvolnit a zrelaxovat. V dnešní době se už dobře ví, že esenciální oleje skutečně přinášejí benefity do našeho života.

Aromadifuzérů je na trhu spousta, jak vybrat ten správný? Do bytů se suchým vzduchem se skvěle hodí ultrazvukový difuzér se zvlhčovačem. Malý difuzér Bruma slouží skvěle, je odolný a nenápadný. Lira je už větší a zaujme svým designem. Zajímavou alternativou ke klasickým ultrazvukovým je Vera, malý difuzér pracující s lehkým zahříváním esencí. Jedná se o malé přenosné zařízení, které zabírá minimum místa a nezvyšuje vlhkost vzduchu.

Možná si říkáte, jestli není lepší aromalampa? Není, není šetrná k esencím, není ani ekologická a ani nevyjde levněji. Mrkněte na všechny důvody, proč je lepší zvolit difuzér.

Jaký aromadifuzér darovat?

Naše voňavé trio pro gurmány i milovníky vůní

Některé naše nejoblíbenější esenciální oleje jsme daly dohromady a vytvořily z nich zvýhodněnou sadu, vlastně hned dvě. Všem je společné, že jsou vhodné i do jídla a jejich vůně patří mezi staré dobré klasiky. Úžasná je taky jejich univerzalita, užijeme je i do difuzéru nebo při kosmetickém tvoření.

Máme tu trojku pomeranč + kasie (čínská skořice) + badyán a pak citron + zázvor + skořicový list.

Arganový olej + růžová voda

Arganový olej má nejspíš na svědomí to, že se povědomí o používání rostlinných olejů v péči o pleť zvýšilo. Výrazně vyživuje pokožku, podporuje její hydrataci a proslavil se coby pomocník v boji proti vráskám. Úžasný je v tom, že je de facto univerzální a ocení ho pleť mladá i zralá. Dá se používat přímo na pleť místo krému, takže je to velmi jednoduché a pohodlné.

Ještě více arganový olej zazáří, pokud ho použijeme v kombinaci s růžovým hydrolátem. Tahle dvojka úžasně opečuje pleť a potěší nás typickou vůní růží. Růžová voda, tedy lépe řečeno růžový hydrolát, nejlépe poslouží, pokud ho nastříkáme na pleť těsně před nanesením oleje.

U těchto produktů je skvělé, že odpadá potřeba cokoliv míchat a jsou tak dobrým prvním krokem na cestě za přírodní péčí o pleť. Zároveň přinášejí požitek v podobě krásné vůně i jemné vyživené pleti.

(Říkáte si, proč je tam ještě jedna lahvička? To je esenciální olej geránia, voní skoro jako růže a je ohromným pohlazením pro pleť i duši. Výborně se hodí právě k růžovce a arganu.)

Skvělý dárek pro ženy: arganový olej, růžová voda a esenciální olej geranium

DIY sérum deluxe

Máte v okolí více žen, které chcete potěšit voňavým dárkem, který je potěší a pohladí, zároveň máte omezený rozpočet? Namíchejte jim luxusní pleťové sérum. Hotové to budete mít za chvilku a výsledek bude ohromný.

Potřebovat budete jen arganový olej, mandlový olej a vybrané esence. Z esencí můžete zvolit třeba geranium, kadidlo, ylang ylang, muškátovou šalvěj, elemi nebo kávové absolue. Pak už jen mít vhodný obal – určitě doporučujeme tmavou skleněnou lahvičku, ideálně s pipetou. Nám krásně slouží tyto, které mají široké hrdlo a pohodlně se po vypotřebování produktu vymývají a znovu plní. Myslete na to, že je fajn moct lahvičku opět použít. Možná si pak obdarované budou chtít namíchat sérum vlastní :).

Do takové 30ml lahvičky nalijeme do poloviny arganový olej, přidáme 5 kapek esenciálního oleje a dolijeme olejem mandlovým. Zavřeme lahvičku, protřepeme a přivoníme. V případě potřeby přidáme ještě esenciální olej, pro výraznější vůni.

 

Tohle byly jen čtyři tipy na voňavé dárky, které určitě potěší. Všechny a spoustu dalších voňavých věcí najdete u nás na prostemiluju.cz.

dify.cz