Letní osvěžovače vzduchu – vyrobte si energizující citrusový!

Citrusové vůně ideální na léto

Za teplých letních dnů občas potřebujeme pořádně osvěžit. Ať už jsme doma nebo třeba na cestách, hodí se mít po ruce něco, co nám dodá to správné “nakopnutí”. Co třeba citrusová sprška? Ano, a bude krásně voňavá a stoprocentně přírodní! A ty aromaterapeutické účinky!

Základ: citrusové esenciální oleje

Citrusové esenciální oleje jsou jedny z nejoblíbenějších. Na léto se perfektně hodí, protože mají velmi příjemnou, osvěžující vůni. Kromě toho dokáží zlepšit náladu, dodat energii a stimulovat kreativitu, také ale mají schopnost povzbudit imunitní systém, působí antibakteriálně a tedy i čistí vzduch.

Bohužel, dalším specifikem citrusů je to, že zvyšují citlivost pokožky na sluneční paprsky (tzv. fotosenzitivita, více o ní tady). To je dělá nevhodnými pro přímou aplikaci na pokožku, hlavně v létě. Použití do osvěžovače je proto naprosto ideálním způsobem, jak si skvělé účinky citrusů dopřát i za nejslunečnějších dnů.

Výroba je jednoduchá!

Tento osvěžovač vzduchu domácí výroby je hotový během minutky (a namíchaný rychleji než mojito :))

 

Potřebujeme:

Citrusový osvěžovač vzduchu

Do lahvičky s rozprašovačem (50 ml) dáme několik mililitrů alkoholu a nakapeme 25-30 kapek esenciálních olejů. Protřepáváme až do okamžiku naprostého spojení olejů s alkoholem. Poté dolejeme destilovanou nebo převařenou vodou. A dobře zašroubujeme lahvičku. Samozřejmě ideální jsou tmavé skleněné lahvičky. Světlo a plast našemu výrobku neprospívá, ale při rychlé spotřebě se toho nemusíme obávat. Takže… mícháme malá množství a hlavně experimentujeme!

A jak ho používat? Stačí před sebou dvakrát třikrát stříknout (dle našeho rozprašovače) a vdechnout rozprášené citrusové oleje. Rozhodně ale nestříkáme na pokožku, kvůli již zmíněné fotosenzitivitě.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky