Kokosový olej: nechte se ohromit jako my

Kokosový olej a ořech

Kokosový olej byla jedna z prvních věcí, která nás naprosto očarovala. Slýchávály jsme o něm sem tam na různých hlavně zahraničních blozích, možná jsme ho zahlédly v televizi v souvislosti s exotickými kráskami, které ho používaly jako zázračný balzám na sluncem namáhané vlasy. Jednoho dne se ale čistě náhodou dostal k nám. V obchodě s asijskými produkty shlížel z horní police na nás a mě napadlo, že by byl konečně čas? Asi za hodinu tedy už sídlil na mojí polici. Ovšem další skoro rok se odtamtud prakticky nehnul. Naštěstí ale kokosový olej dlouho vydrží a když sem za dlouhé měsíce konečně zjistila, jaký poklad se v té sklenici ukrývá, čekal tam na mě.

A tedy konečně ke kokosovému oleji a hlavně PROČ kokosový olej používat. Díky svému složení má mnoho velmi příznivých účinků. Pro mě asi nejzlomovější bylo, když jsem se dozvěděla o jeho schopnosti hubit plísně, kvasinky, bakterie a mnoho dalších nepřátel, které na nás číhají na každém rohu.

Je skvělým pomocníkem v péči o pokožku – toto byl můj první experiment s ním a velké překvapení, pleť byla jemná, hydratovaná a drobnější pupínky pryč. Hodně se osvědčil při likvidaci povrchových, vodovatých pupínků.

Podobný efekt má i na vlasy – maska z kokosového oleje funguje jako kondicionér + může pomoci zbavit se lupů. Je také potřeba říct, že výrok „olej nepatří na mastnou pokožku/vlasy“ je daleko od pravdy. Více detailů k tomuto tématu někdy příště.

Kokosový olej má také svoje místo v kuchyni. Je dobrým zdrojem energie, neukládá se ve formě tukových polštářků v těle, upravuje prostředí trávicího traktu, působí proti kvasinkám…A taky skvěle chutná ve své nerafinované podobě.

Více užitečných informací o kokosovém oleji si můžete přečíst na našich stránkách www.kokosovyolej.dify.cz

Pořídit kokosák můžete třeba u nás – je panenský v BIO kvalitě a voní naprosto božsky.

Aktualizace: o kokosovém oleji se toho od vydání článku hodně řeklo a napsalo, doposud se ale jaksi všichni nedokážou shodnout. Nicméně z těch, kteří se do kokosáku už dávno zamilovali, se málokdo odmiloval. A apokalyptické scénáře se nenaplnily.

dify.cz