Kokosový olej a levandule = nepřekonatelná kombinace

Kokosový olej s levandulí

Umíte vybrat dva nejoblíbenější oleje nebo jakékoliv jiné přírodní produkty, bez kterých nedáte při péči o pleť ani ránu? Já ano. Bez váhání říkám kokosový a levandulový olej. Samy o sobě jsou bezvadné, spolu nepřekonatelné. Hlavně v péči o pleť. Proto si vyrábím přírodní levandulový pleťový olej.

Potřebovat  na něj budete lahvičku nebo skleničku, nejlépe z tmavého skla a pak už jen kokosový olej a 100% přírodní esenciální olej levandule nebo lavandinu. Já jsem zásadně pro menší lahvičky a častější míchání, čerstvost je důležitá! Můj poměr kokosového ku levandulovému oleji je zhruba 4:1. Obojí vpravíme do lahvičky a důkladně protřepáme. A voilà, jedna z nejúčinnějších zbraní proti nedostatkům pleti je na světě.

Levandulový pleťový olej

Olej je lepší udržovat v teplém prostředí, jinak nám začne tuhnout. V zimě toto jednoduše můžeme vyřešit změnou nádobky – olej dáme do kelímku a vybíráme špachtličkou.

A zde několik tipů, jak tento olej používat:

  • Jako klasický pleťový olej – krásně hydratuje, vyživuje, úplná paráda. Jak levandule tak kokos mohou přijít na suchou i mastnou pleť, je jen třeba vyzkoušet, zda na navhčenou nebo nasucho.
  • Na pupínky – často funguje geniálně proti pupínkům – zabíjí bakterie způsobující zanícení, narušenou pokožku zklidňuje, pomáhá zabraňovat vzniku jizev. Nejlíp funguje přes noc.
  • Na vyrážku – obě složky zklidňují, levandule navíc v mnoha případech zmírňuje alergické reakce
  • Na ekzémy a další kožní onemocnění – oba oleje mohou velmi pomoci, ovšem poprvé je třeba s opatrností otestovat (také má účinky na psychické rovině – zbavuje stresu, navozuje uvolnění)
  • Nepříjemné pocity „tam dole“ – obě složky likvidují kvasinky, navíc pomáhají hojit jakékoliv ranky
  • Na vlasovou pokožku – proti padání vlasů, lupům nebo jen tak :) – jemně vmasírujeme  pár kapek několik hodin před mytím vlasů
  • Proti bolestem hlavy – zkuste si masírovat spánky touto směsí

Jelikož je v tomto oleji vysoká koncentrace levandule, je spíš pro použití lokálně.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky