Jogurtová kiwi maska s AHA kyselinami

Domácí pleťová maska s jogurtem, kiwi, medem a olivovým olejem

Domácí pleťové masky jsou snadné a často účinnější než jejich vzdálené příbuzné z obchodů. Třeba tato maska, jejíž základem je jogurt a kiwi, je toho dobrým příkladem.

 

Co potřebujeme:

  • lžičku bílého jogurtu, ideálně domácího
  • lžičku rozmačkaného kiwi
  • kapku extra panenského olivového oleje
  • kapku medu

Domácí jogurtová kiwi maska

Všechny suroviny důkladně promícháme a aplikujeme na vyčištěnou pleť. Po 20 minutách smýváme vlažnou vodou.

Tahle maska spojuje několik super ingrediencí, jako je čistý jogurt, med a extra panenský olivový olej. Kiwi je pak čerstvou ovocnou složkou, která dodává ovocné kyseliny, tolik cenný vitamín C a mnoho bioaktivních látek, které jdou z ovoce přímo na naši pokožku.

Jogurt i kiwi obsahují AHA kyseliny – mají vliv na hydrataci pleti, pomáhají proti akné i jizvičkám. V této přirozené koncentraci sice nebudou mít klasický exfoliační efekt produktů založených na AHA kyselinách, zato však budou šetrným „anti-aging“ prostředkem.

Med má tolik pozitivních účinků, že bychom jejich vypisováním strávili hodiny (jednou si tu práci dám :)). Za vyzdvižení určitě stojí působení proti všem možným nevítaným organismům, které by se snad chtěly usadit na naší pleti, zhebčuje, pomáhá hojit i hydratovat.

A olivový olej? To je naprosto geniální ingredience pro péči o pleť. Vitamín E, mastné kyseliny a řada dalších antioxidantů, ale třeba i squalene jsou substancemi důležitými pro naši pokožku. Právě squalene je pleti vlastně vlastní – je jedním z tuků, které kůže sama produkuje. Pomáhá proto kůži regulovat tvorbu vlastního tuku a zároveň vede ke zvýšení hydratace (kůže produkuje oleje právě za účelem „opečovávání se“). Navíc pomáhá vytvářet i ochrannou vrstvu.

dify.cz