Jogurt s extra velkými kousky ovoce

Před spoustou let běžela reklama na jogurt s extra velkými kousky ovoce. Pamatuju si, že ty první kelímky mi chutnaly… Později už výrobce pozapomněl na to, co v reklamě hlásal. Dneska už to asi neslibuje nikdo, protože běžné jogurty prostě velké kousky ovoce neobsahují, no anebo ty ovocné jogurty neobsahují ovoce žádné – najdeme v něm jen průmyslově vyráběné ovocné napodobeniny. Vždycky si říkám, co člověka vede k tomu si takový jogurt koupit? Není lepší dát pár věcí dohromady a udělat si skutečně vynikající jogurt s extra mega velkými kousky čerstvého ovoce?  Podle chuti pak přidáme tu semínka, tu oříšky a máme zdravou delikatesu, navíc přesně dopodvídající momentální náladě! :)

Co jsem použila:

  • 150 g bílého jogurtu
  • 3/4 nektarinky (škoda že nebyla uvnitř klasicky tmavožlutá), nakrájené na kousky
  • asi 1/2 lžíce medu (koupit)
  • asi lžičku přírodního bílého sezamu (koupit)
  • velkou špetku ovesných otrub (koupit)

Všechny suroviny zpracujeme tak, aby nám výsledek chutnal. Je úplně jedno, jestli vše smícháte, nebo jestli jednotivé chutě budete vrstvit na talířku nebo do misky tak, jako jsem to udělala já.

U sezamu, případně jiných semínek, je dobré použít hmoždíř nebo nějaký miniaturní mixérek a semínka trošku „zmasit“ – naše tělo si s nimi lépe poradí.

Jogurt s extra velkými kousky ovoce

dify.cz