Domácí pleťové vody: lapachové tonikum s ylang ylang

Domácí lapachová pleťová voda

Lapacho má samo o sobě lehce nasládlé aroma. Když k němu ještě přidáte smyslnou vůni ylang ylang, budete v sedmém nebi.

Co potřebujeme:

  • Hotový čaj lapacho
  • Čistý líh nebo kvalitní alkohol bez aroma
  • Ylang ylang esenciální olej
  • Přiměřeně velkou lahvičku – počítejte, aby pojala pleťovou vodu na zhruba týden

Čaj lapacho necháme vychladnout. Do lahvičky dáme pár kapek alkoholu a asi 3-4 kapky oleje ylang ylang. Dobře protřepeme a dolijeme studeným lapachem. Ukládáme v ledničce a před každým použitím protřepáme.

(Jinak pokud se ptáte, co to v té lahvičce plave, tak se přiznávám… jsou to kvítky levandule. Nemohla jsem si pomoct :))

A účinky lapachové pleťové vody a ylang ylang?

U této kombinace si užijeme hned dvakrát :) Krásná vůně z něj dělá velmi příjemný přípravek na noc. Ylang ylang nás zrelaxuje, pomůže nám i s uvolněním svalů. Odstraňuje negativní emoce, stres. Jistě vám také neuniklo, že má afrodiziakální účinky. Co se týče pleti, ylang ylang mírní záněty, podporuje hojení. Navíc, pomáhá pleti najít rovnováhu – pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu, proto se hodí jak pro suchou tak pro mastnou pleť.

Lapacho má také velmi příznivé účinky na pokožku – ničí bakterie i kvasinky, tlumí záněty, zlepšuje prokrvení, pomáhá pokožce obnovit přirozené lehce kyselé prostředí. Je také vhodné při ošetřování lupénky, ekzémů a dalších kožních chorob. Kompletní informace o lapachu můžete najít na stránkách www.lapacho.dify.cz

dify.cz