Dokonalá vánoční vůně / osvěžovač vzduchu

Přírodní vánoční osvěžovač vzduchu

Nákupní centra už jsou vyzdobená, obchody jsou plné vánočních specialit, adventních kalendářů a dekorací. Vánoce už pomalu začínají být cítit ve vzduchu. Mně Vánoce vždy evokovaly vůni vanilkového cukroví, horkých jablíček se skořicí a sušených pomerančů. A přesně tuhle hřejivou sladkou vůni jsem chtěla vtěsnat do lahvičky, abych si ji mohla užít, kdykoli mě v předvánočním období napadne.

Bez velkého očekávání jsem smíchala několik éterických olejíčků a kupodivu získala přesně takovou vůni, jakou jsem si představovala… naprosto jsem si ji zamilovala!

Vyrobte sobě nebo rodině překrásně voňavý přírodní osvěžovač vzduchu, který okamžitě navodí přátelskou hřejivou atmosféru a dobrou náladu!

 

Budeme potřebovat 6 věcí:

  • prázdnou lahvičku (třeba tuhle)
  • převařenou vodu
  • líh
  • éterický olejíček červený pomeranč 35 kapek
  • éterický olejíček kasie (skořice) 15 kapek
  • přírodní vanilkovou vůni 20 kapek

Do lahvičky nalijeme zhruba do 1/5 líh a postupně přidáme všechny olejíčky. Dobře protřepeme a dolijeme studenou převařenou vodou. Před každým použitím protřepeme.

Vůni bych popsala jako pečená jablíčka se sladkým kořením. Je krásná a překvapivě v ní není téměř identifikovatelný pomeranč. Není ostrá – skořice je zjemněná vanilkou.

Přírodní vánoční osvěžovač vzduchu - z esenciálních olejů

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky