Bambucké máslo s olejíčky pro problematickou pleť

Bambucké máslo místo krému na problematickou pleť

Pokud vás taky čas od času doženou pupínky, víte, že zbraní proti nim není nikdy dost. Bambucké máslo je jednou z nich. A ve spojení s několika silnými esenciálními oleji umí zjednat pořádek.

 

Co potřebujeme:

Bambucké máslo dáme do kalíšku. Připravíme si hrneček s plochým dnem a nalijeme do něj teplou vodu – tolik, abychom do takové lázně mohli postavit kalíšek s máslem a nenatekla do něho voda. Teplá lázeň ho začne tavit, ještě mu pomůžeme vydatným mícháním (třeba párátkem). Voda by měla být teplá asi jako teplý čaj :) Ne příliš, aby se nám bambucké máslo nezačalo znehodnocovat a aby plast neuvolňoval chemikálie.

Když je z něj čirá tekutina, vyndáme kalíšek a vezmeme si k ruce esenciální oleje. Na mých 8 ml másla přišlo 7 kapek levandulového EO, 3 kapky čajovníkového a 2 kapky EO cedrové dřevo. Důkladně promícháme. Jestli je na vás aroma tea tree příliš silné, přidejte levandule dle libosti. Necháme ztuhnout – klidně lze dát na chvíli do ledničky.

Všechny tři oleje jsou výborné na pupínky i jiné nedokonalosti pleti. Desinfikují, takže pomohou problémům i předcházet, nejen je léčit. A nevysušují. Skvěle tak umocňují účinky bambuckého másla.

Tento výrobek můžeme používat místo pleťového krému, a to hlavně na noc (pokud máte ráno fofr, oceníte pro takové chvíle spíše emulze)

Bambucké máslo místo krému na akné

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky

2 ks komentářů

  1. Váš blog je přímo úžasný :-) Musím říct, ze recepty opravdu fungují. Měla bych jednu otázku. Kde nejlepe uchovat tento krém. V ledničce ci postačí nechat v koupelně? A ja dlouho používat? Do vymazání? Mockrat děkuji za radu a za blog. Je mým velkým pomocníkem.

    1. Ahoj Zuzko, jsem ráda, že se ti líbí, díky za krásný slova :) Tenhle „krém“ nepotřebuje do ledničky. Pokud si ho uděláš rozumný množství – tzn. do nějakých 50 ml, tedy klasický krémový množství – tak naprosto stačí dát si ho na poličku v koupelně a používat do vymazání. Ideální je, když na něj nejde přímý světlo a když není v blízkosti tepla (takže ne těsně pod lampičkou u zrcadla). Užij si ho :)