Recept na vánoční synergickou směs z esenciálních olejů

Recept na vánoční vůni do difuzéru z esenciálních olejů

Vůně je úžasný prostředek k vytvoření atmosféry. Co využít síly esenciálních olejů a provonět si to doma Vánocemi?

Vůní, které nám připomínají Vánoce, je celá řada. Nám se ale moc zalíbila terpenická směs, která voní naprosto božsky a obsahuje jen tři esenciální oleje. A je skvělou inspirací pro míchání vlastní směsi, pro experimentování.

Které jsou ty tři esenciální oleje? Jsou to sladký pomeranč, zázvor a skořicový list.

 

Pomerančový esenciální olej je základem směsi. Dává jí tělo, takové krásně sladké a šťavnaté, které dále okořeníme. Zlepuje náladu a zmírňuje stres.

Zázvorový esenciální olej už je trošku kořenitější, vlastně se v něm mísí kořenitost se sladkostí. Pomáhá uzemňovat a balancovat, podporuje proudění krve. Speciálně v zimě se hodí jeho zahřívací vlastnosti a schopnost rozhánět chmury.

Esenciální olej ze skořicového listu patří k těm méně známým. Je ale skvělý z mnoha důvodů. Svou vůní a složením je něco mezi skořicovým a hřebíčkovým éterákem. Pár kapek přidá na kořenitosti každé směsi. A určitě oceníme i jeho schopnost energizovat, oživovat prostředí.

 

Tyhle tři esence stačí k namíchání úžasně vonící vánoční synergie. Jejich poměr ve směsi by se měl řídit naším vlastním nosem. Základem je pomeranč, toho tam bude jednoznačně nejvíce. Pak přidáváme po kapkách zázvoru se skořicovým listem. Skořicový list je výrazný, takže toho tam bude nejméně.

I přes to, že tato směs přijde do difuzéru, volte co nejkvalitnější esenciální oleje. Difuzér totiž jednotlivé molekuly rozptýlí ve vzduchu a s tím se dostanou i do vašich plic a pak do krevního oběhu. Je tedy důležité používat kvalitní suroviny. Ono navíc do difuzéru přijde jen pár kapek.

Všechny použité esenciální oleje najdete u nás na eshopu. Ty naše navíc užijete i při vaření, jsou totiž na rozdíl běžných esencí vhodné i pro použití do jídla.

Už hotovou směs do difuzéru Merry Christmas u nás případně pořídíte taky, její velkou výhodou je jednak, že už je namíchaná, a taky je cenově výhodnější.

Přírodní vánoční vůně do bytu - směs esencí do difuzéru

dify.cz