Rooibosová pleťová voda nejen pro citlivou pleť

Přírodní rooibosová pleťová voda

Rooibos je další výborná ingredience, kterou užijeme nejen v kuchyni. Skvěle totiž bude pečovat i o naši pokožku. A jeho použití je jak jinak než snadné…

Výroba rooibosové pleťové vody

Připravíme si lžíci klasického rooibosu a zalijeme asi 80 stupňů horkou vodou. Šálek přikryjeme talířkem a necháme přibližně půl hodiny louhovat. Po přecezení a vychladnutí můžeme uchovávat v ledničce po dobu jednoho týdne.

Další možností je dát si šálek klasicky připraveného rooibosu každý večer a vždy si nechat pár pořádných kapek na večerní očistu.

Účinky rooibosu na naši pokožku

Rooibosová pleťová voda je univerzálním přípravkem a hodí se pro všechny typy pleti. Vyniká obsahem antioxidantů, které je potřeba doplňovat zevnitř i zvenku. Antioxidanty pomohou naší pokožce bojovat proti stárnutí, podílejí se na eliminaci volných radikálů, a to jak těch vzniklých při běžných procesech tak i volných radikálů, které mají původ ve znečištěném životním prostředí.

V rooibosu obsažené minerály a vitamíny, jako je třeba zinek, draslík či vitamín D, jsou pro zdravou pokožku důležité. Svoje místo mají jak v každodenní péči o pleť tak i v případě speciálních potřeb pokožky.

Rooibos je antibakteriální a také tlumí podráždění i záněty. V mnoha případech ulevuje pokožce trpící akné, ekzémy či lupénkou.

Hypoalergenní rooibos

Jednou z ohromných výhod rooibosu ve vztahu k naší pokožce je jeho hypoalergennost. To znamená, že riziko podráždění, pokud ho použijeme, je velmi nízké. Je tak dobrou volbou pro všechny, kteří mají obecně velmi citlivou pokožku a pak samozřejmě i pro každého, kdo má nějaký dočasný problém a potřebuje se o svoji kůži starat maximáně šetrným způsobem. Když k tomu přičteme všechny pozitivní účinky rooibosu na naši pleť, dostaneme dobrý prostředek na ošetřování ekzémů, vyrážek, akné nebo třeba spálenin.

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky