Rooibosová pleťová voda nejen pro citlivou pleť

Přírodní rooibosová pleťová voda

Rooibos je další výborná ingredience, kterou užijeme nejen v kuchyni. Skvěle totiž bude pečovat i o naši pokožku. A jeho použití je jak jinak než snadné…

Výroba rooibosové pleťové vody

Připravíme si lžíci klasického rooibosu a zalijeme asi 80 stupňů horkou vodou. Šálek přikryjeme talířkem a necháme přibližně půl hodiny louhovat. Po přecezení a vychladnutí můžeme uchovávat v ledničce po dobu jednoho týdne.

Další možností je dát si šálek klasicky připraveného rooibosu každý večer a vždy si nechat pár pořádných kapek na večerní očistu.

Účinky rooibosu na naši pokožku

Rooibosová pleťová voda je univerzálním přípravkem a hodí se pro všechny typy pleti. Vyniká obsahem antioxidantů, které je potřeba doplňovat zevnitř i zvenku. Antioxidanty pomohou naší pokožce bojovat proti stárnutí, podílejí se na eliminaci volných radikálů, a to jak těch vzniklých při běžných procesech tak i volných radikálů, které mají původ ve znečištěném životním prostředí.

V rooibosu obsažené minerály a vitamíny, jako je třeba zinek, draslík či vitamín D, jsou pro zdravou pokožku důležité. Svoje místo mají jak v každodenní péči o pleť tak i v případě speciálních potřeb pokožky.

Rooibos je antibakteriální a také tlumí podráždění i záněty. V mnoha případech ulevuje pokožce trpící akné, ekzémy či lupénkou.

Hypoalergenní rooibos

Jednou z ohromných výhod rooibosu ve vztahu k naší pokožce je jeho hypoalergennost. To znamená, že riziko podráždění, pokud ho použijeme, je velmi nízké. Je tak dobrou volbou pro všechny, kteří mají obecně velmi citlivou pokožku a pak samozřejmě i pro každého, kdo má nějaký dočasný problém a potřebuje se o svoji kůži starat maximáně šetrným způsobem. Když k tomu přičteme všechny pozitivní účinky rooibosu na naši pleť, dostaneme dobrý prostředek na ošetřování ekzémů, vyrážek, akné nebo třeba spálenin.

dify.cz