Olej ze semen bavlníku (kosmetická ingredience)

Bavlníkový olej - péče o pleť, diy kosmetika

Docela nedávno jsem hlásila, že jsem si objednala olej ze semen bavlníku. Neměla jsem s ním žádné konkrétní úmysly, chtěla jsem ho prostě vyzkoušet, byl za dobrou cenu a měl pověst oleje nabitého vitamínem E. Nic jsem od něj nečekala. O to lepší bylo první vyzkoušení :).

Vlastnosti oleje

Olej z bavlníkových semen je při pokojové teplotě tekutý. Ze 70 % procent je tvořen nenasycenými mastnými kyselinami, 26 % pak připadne na nasycené mastné kyseliny. Konkrétně pak obsahuje nejvíce kyseliny linolové, ta je následována kyselinou olejovou.

Olej je poměrně lehký, je průhledný s lehce nažloutlou barvou, ta se odvíjí hlavně od stupně rafinace. Olej se rafinuje, protože surový obsahuje toxickou látku zvanou gossypol. Je známý svojí stabilitou, to jak při použití v kuchyni, tak hlavně co se týče trvanlivosti. Je teda dobrou surovinou pro naše tvoření. A o to spíš, že za to všechno může relativně vysoký obsah tokoferolů, tedy ano, našeho oblíbeného vitamínu E.

Použití oleje

Olej z bavlníku se dá použít do asi všech kosmetických výrobků. Teda jmenovitě bych uvedla určitě čistící produkty, krémy, oční přípravky, ale taky balzámy na rty a přípravky na vlasy. Obecně se považuje za levnější oleje, takže pokud ho opravdu za dobrou cenu seženeme, bude se skvěle hodit do tělových emulzí nebo mýdel.

Obecně se bavlníkový olej používá k zjemňování, zvlhčování, využívá se v čistících i pečujících produktech. A taky v leskách na rty.

A dojmy?

Poprvé jsem olej jen tak trochu mázla na ruku. Byla to kapka, která se pěkně rozetřela a kůže byla úžasně jemná a vláčná. A já? No naprosto ohromená. Takže teď ho používám na noc na obličej. Pokožka je fakt úžasná na dotek. Jsem ohromně spokojená a vlastně se dost divím, že o tomhle oleji není víc slyšet. U mě se každopádně tenhle olej zabydlí :).

dify.cz

2 ks komentářů