Nejvoňavější sprchový olej – vyrobte si ho taky!

DIY sprchový olej s ylang ylang

Aby sprchování nebylo jen očistou těla, ale také duše, doporučuji připravit si domácí sprchový olej, který dokonale zvláční kůži a úžasně provoní celou koupelnu! Tak jako obvykle, i výroba sprchového oleje bude velmi jednoduchá, potřeba je jen pár ingrediencí.

Zvolila jsem úžasně sladkou a luxusní kombinaci smyslného cedrového dřeva, hřejivého ylang-ylangu a zemité pačuli (patchouli). Všechny ingredience jednoduše smícháme v lahvičce.

 

Složení:
70 ml jojobového oleje
15 kapek éterického oleje cedrové dřevo
15 kapek éterického oleje pačuli (patchouli)
10 kapek éterického oleje ylang-ylang 

 

Tento olej ve spojení s teplou vodou určitě zlepší náladu během chladnějších podzimních dní (které se možná již brzo dostaví…).

Zvláčňující a krásně voňavý DIY sprchový olej s ylang ylang

Použití:

Nalijte malé množství oleje do dlaní a rozetřete s trochou vody do řídké emulze. Naneste na mokrou pokožku a opláchněte.

dify.cz

8 ks komentářů

    1. Ahoj Bajo, no jasně, použít můžeš jakýkoliv olej, který ti bude příjemný. Já osobně bych sahala spíš po některém z těch levnějších. Takže stačí jen si vybrat ingredience a postupovat úplně stejně. Navíc, tyhle bylinky jsou skvělě dostupný, takže je můžeš nechat i pár týdnů přímo vylouhovat v tom olejíčku, vylovit je, pak dát pár kapiček EO a užívat si ho :)

    1. Ahoj Zuzko, průmyslově vyráběný mycí oleje se připravujou s emulgátorem, ale musí to bejt emulgátor,kterej funguje správně za podmínek ve sprše (nízká teplota etc.). Bez emulgátoru se sice nevytvoří skutečná emulze, ale kontakt s teplou vodou by měl stačit k tomu, aby se ten produkt používal pohodlně. Nicméně hlavní rolí mycího oleje je navonět, pomoct hydrataci. Pokud je kůže špinavaá a skutečně potřebuje umýt od nečistot, pak bych asi spíš šla do dobrýho mýdla :)